sinop-haber Erdoğan’dan partililere uyarı

0
338
sinop-haber Erdoğan'dan partililere uyarı
sinop-haber Erdoğan'dan partililere uyarı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Giresun’da AK Partililere konuşurken 2019 seçimlerinin öneminden bahsetti. Seçime kadar partide yenilenme olacağını vurguladı. “İhanete bulaşmayan herkesin başımızın üstünde yeri var” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Giresun’da yaptığı konuşmada,  “Son zamanlarda da gerileme başladıysa bunun sebebi de bazı maalesef yaptığımız yanlışlardır. Kendi çıkarını partisinin ve ülkesinin çıkarlarının önünde tutan hiç kimse AK Parti’de yöneticiliğe talip olamaz. Kesinlikle. Davası ve ülkesi için çalışacak milletimiz ile kucaklaşacak, proje üretecek herkese yüreğimiz ve kollarımız açık. İhanete bulaşmamış şartı ile partimize ve ülkesine hizmet etmiş herkesin başımızın üzerinde yeri var” dedi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Giresun’da Genişletilmiş İl Danışma toplantısında konuştu. 16 Nisan referandum sonuçlarını değerlendiren Erdoğan, “Durmaksızın, kesintisiz bir mücadele içinde olduk. Bu süreç içerisinde elbette yorulan, yolda kalan maalesef yolunu şaşıran arkadaşlarımız da oldu. AK Parti’nin en önemli özelliği kendini yenileyebilmesidir. Önümüzde zorlu bir mücadele dönemi başlıyor. 2019 seçimleri çok önemli. AK Parti, demek Türkiye demektir. AK Parti zaafa uğrarsa Türkiye zaafa uğrar demektir. 16 Nisan’da alınan yüzde 51,4 oy oranı AK Parti oyu değildir. Aynı şekilde hayırcıların aldığı  yüzde 48,6 oy da sadece CHP’nin oyu değil. Zannediyorlar ki bu oy bizim değil. Onlara en güzel cevabı 2019 Mart ayında inşallah vereceğiz” diye konuştu. 

“Partimizde ciddi bir yenilemeyi ve değişimi hayata geçirmekte kararlıyız” 

Erdoğan, “Partimizde ciddi bir yenilemeyi ve değişimi hayata geçirmekte kararlıyız. Büyük kongre sürecimiz bu değişimi kendi tabi sürecinde yapmayı sağlıyor. Bu sürecin, en sağlıklı şekilde yapılması gerekiyor.   

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.