sinop-haber FETÖ’den tutuklu akademisyenin telefonundan ‘yalan dersi’ çıktı

0
421
sinop-haber FETÖ'den tutuklu akademisyenin telefonundan 'yalan dersi' çıktı
sinop-haber FETÖ'den tutuklu akademisyenin telefonundan 'yalan dersi' çıktı
Akdeniz Üniversitesi Turizm Fakültesi öğretim üyesi Şevket Yirik FETÖ üyeliğinden tutuklandı. Yirik’e ait 188 sayfalık ByLock mesaj dökümlerinde tutuklanan örgüt üyelerine emniyette ve mahkemede kendilerini nasıl savunmaları gerektiği konusunda verdiği taktiklerin çıktı.

Akdeniz Üniversitesi Turizm Fakültesi’nde öğretim üyesiyken

Sabah gazetesinde yer alan habere göre Sanık Yirik ve diğer örgüt üyelerine, 17 Şubat 2016’da “Sorular ve Cevaplar” başlığıyla gönderilen mesajda örgüt üyeleri, emniyet ve mahkeme aşamasında nasıl savunma yapmaları gerektiği konusunda uyarılıyor. İfade aşamasında öncelikle öz geçmişlerini anlatmaları, ikamet edilen evlerin ‘cemaat evi mi?’ diye sorulması halinde inkar etmeleri isteniyor. Örgüt üyelerinin pasaportlarını inkar etmemesi, yurt dışına gezi amacıyla gidildiğini ve orada kaldıkları yerlerin bilgisinin kesinlikle verilmemesi gerektiği belirtiliyor.

“Kod ismini söyleme, inkar et”

“Herhangi bir lakabınız veya kod adınız var mı?” sorusuna “yok” cevabı vermeleri vurgulanan mesajda, “Mahlas veya kod isim söyleseler dahi inkar edilecek, çünkü öyle bir kayıt yok. Olsa da sonuna kadar inkar. ‘Kullanmakta olduğunuz GSM numarası nedir? Adınıza kayıtlı olup da başkası tarafından kullanılan hat var mıdır?’ sorusuna cevap olarak şahsi numaranızı söylüyorsunuz. Benim bildiğim ‘yok’ diyorsunuz. ‘var’ derlerse ‘Benim bilgim yok’ denilmeli. FETÖ ve üyeleriyle ilgili sorulara da ‘Ben böyle bir örgüt ve üyelerini bilmiyorum’ denilmeli” ifadeleri yer alıyor.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.