sinop-haber FETÖ’den yargılanan savcı: 15 Temmuz’da benim için fırtına koptu

0
259
sinop-haber FETÖ'den yargılanan savcı: 15 Temmuz'da benim için fırtına koptu
sinop-haber FETÖ'den yargılanan savcı: 15 Temmuz'da benim için fırtına koptu
Erzurum’da FETÖ/PDY üyesi olduğu iddiasıyla tutuklanan eski savcı Osman Nesuh Yıldız’ın yargılanmasına başlandı. Suçlamayı kabul etmeyen Yıldız,, “Ben devlet bursu ile okudum. Devletimi, milletimi sevdim. Böyle bir şey yapmam emdiğim süte yediğim, ekmeğe ihanet olur. İşlemediğim bir suçun cezasını çekiyorum. 15 Temmuz’da benim için fırtına, kasırga koptu. İşimi, ailemi, itibarımı, mesleğimi kaybettim” dedi.

“Cezaevinde kravat bulunduramadıkları için, kravat ve ceketsiz geldiğim için kusura bakmayın. Meslek hayatım boyunca işimi dürüst şekilde yaptım. Devletimi, milletimi sevdim. İlkokul 5’inci sınıftan itibaren devlet bursu ile okudum. Böyle birşey yapmam, emdiğim süte yediğim, ekmeğe ihanet olur. İşlemediğim bir suçun cezasını çekiyorum. 15 Temmuz’da benim için fırtına, kasırga koptu. İşimi, ailemi, itibarımı, mesleğimi kaybettim. 16 Temmuz sabahı hain terör örgütü ile nasıl mücadele edeceğimizi düşünüyordum. Açığa alındığımı, hakkımda yakalama kararı çıkarılınca dünyam yıkıldı.”

‘Herkes gibi ben de selam verdim, sohbet ettim’

Kendisinden emin olduğunu söyleyen eski savcı Osman Nesuh Yıldız savunmasını şöyle sürdürdü:

“Bunlar öyle adi, sinsi bir örgüt ki 2016 Nisan, Mayıs ayında devlet dahi bunlara bir isim koyamamış. Herkes gibi ben de o insanlara selam verdim, sohbet ettim. 15 Temmuz’da devlet gerçekten beka meselesi yaşadı. Devletin içerisine sinmiş çete ülkeyi yıkmak istedi. Benim yerim sizin yanınız, orada görüyorum kendimi. Benim yerim devletimin yanı. Tutuklu kaldığım süre göz önünde bulundurularak tahliyemi istiyorum.” 

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.