sinop-haber FETÖ’nün hasar tespiti raporlara yansıdı

0
444
sinop-haber FETÖ'nün hasar tespiti raporlara yansıdı
sinop-haber FETÖ'nün hasar tespiti raporlara yansıdı
Fetullah Gülen’in operasyonların ardından örgüte “hasar tespiti yapın” talimatı verdiği ve bunun üzerine FETÖ mensuplarının mali durumu yansıtan raporlar hazırladıkları iddia edildi. Raporlarda örgütün kasasında bulunan para miktarının, giderleri ve harcamalarının “FETÖ abilerine” bildirildiği öne sürüldü.

FETÖ’ye yönelik operasyonların ardından Fetullah Gülen’in “hasar tespiti yapın” talimatı verdiği ve örgüt mensuplarının “abilere” mali hasar durumlarını bildiren raporlar gönderdikleri öne sürüldü. Mali durumun tespit edilmesindeki amacın, örgütü ayakta tutmak için mensuplarına maaş göndermek olduğu ileri sürüldü.

Akşam gazetesinde yer alan haberde, soruşturmalar kapsamında tespit edilen söz konusu raporlara yer verildi. “Newwwww// K.A// “Kasım Beye Not” başlıklı bir raporda, tutuklu, açığa alınan ya da meslekten atılan emniyet mensuplarından “öğrenci” koduyla söz edilerek, bu kişilere örgüt tarafından maaş ödendiğinin itirafları yer alıyor. Raporda, şu anda kasalarında 3 aylık paranın bulunduğu bildiriliyor.

Örgüt mensubunun karşılaştığı zorlukları aktardığı raporda, bazı isimler vererek ailesiyle birlikte yurt dışına çıkacakları ve kullandıkları “Tango” adlı haberleşme programından da söz ettiği görüldü.

7 milyon aylık gider

Haberde yer verilen rapordaki şu ifadeler dikkat çekti: “Bizde yeni mali hasar raporu çıkardık. Abi şu an öğrenci olarak, 2 bin 404 kişi ihraç, 2 bin 315 kişi tutuklu, bin 850 kişi gözaltında olan, 5 bin 286 kişi de açıkta olan kişi bulunmaktadır. Öğretmenleri de dâhil ettiğimizde şu an aylık 7 milyon TL aylık giderimiz oluyor. Bir de memleketine taşınmasına izin verdiğimiz epey bir arkadaş oldu. Bir defalığına onlara da 4 milyon 280 TL ihtiyaç oluyor. Açıklarda ihraç olursa aylık 17 milyon TL gerekmektedir. Sıkı bir mali heyet kurduk. Masrafları azalttık.”

15 bin kişiye avukat

Haberde yer verilen “Newwwww// Mülahazalar// “Mali Hasar Durumu” adlı bir diğer raporda da öğrenciler ve öğretmenlerin durumu şöyle anlatılıyor: “İhraç edilen öğrenci sayısı 9 bin 116, açığa alınan öğrenci sayısı bin 885, tutuklu öğrenci sayısı 3 bin 033, maddi takviye edilecek öğrenci sayısı 3 bin 150’dir. İşsiz kalan + ihraç öğretmen sayısı 3 bin 697, tutuklu öğretmen sayısı 375, gaybubet ev sayısı 85, maddi takviye edilecek sivil öğretmen sayısı bin 360, avukat parası verilecek kişi sayısı 15.000 bin.”

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.