sinop-haber Filiz Aker’in ağabeyi: Kardeşim onu 21 Ağustos’ta otelde öldürecekti

0
398
sinop-haber Filiz Aker'in ağabeyi: Kardeşim onu 21 Ağustos'ta otelde öldürecekti
sinop-haber Filiz Aker'in ağabeyi: Kardeşim onu 21 Ağustos'ta otelde öldürecekti
Vatan Şaşmaz’ı otel odasında öldürdükten sonra intihar eden Filiz Aker’in ağabeyi Sümer Bayer, kardeşinin cesedini görmek için Mezarlıklar Müdürlüğü morguna gitti. Burada gazetecilere konuşan Bayer, “Filiz bana Şaşmaz’ın 21 Ağustos’ta otele geldiğini anlattı. Parasını istemiş Vatan Şaşmaz’dan. O da 20 Eylül’de bir kısmını vereceğim demiş. Filiz o görüşme sırasında onu vurmak istediğini bana anlattı” diye konuştu.

 

‘Vatan Şaşmaz masum değil’

“Saplantılı aşk olayı değil. Vatan Şaşmaz masum değil. Filiz o gün bana Şaşmaz’ın 21 Ağustos’ta otele geldiğini anlattı. Filiz ‘Sen, Sevilay Öztürk ve banka müdürü bana kumpas kurup paramı batırdınız. Sana verdiğim 130 bin doları istiyorum’ demiş. Vatan da 20 Eylül’de bir kısmını ödeyeceğini söylemiş. Filiz o görüşme sırasında silahının çantasında olduğunu, bir an için çıkarıp onu vurmak istediğini anlattı. Ama benim cezaevinden izine geleceğimi bildiği için vazgeçtiğini söyledi. Filiz cezaevinde yatmayı göze alamadığı için intihar etti.”

Filiz Aker’in 2.5 milyon dolar parasını kaybetmesinden sorumlu tuttuğu kişilerden birinin Sevilay Öztürk olduğunu belirten ağabey Sümer Bayer, “Sevilay Öztürk çıkıp gerçekleri anlatsın. Etiler’de daire, Tuzla’da villa ve ABD’deki 3 evini satmıştı. Sevilay’ı manevi evladı olarak görüyordu. ABD’de okuttu. Ama bu kumpasın içinde onun da olduğunu düşünüyordu” dedi.

İki elinden de barut izi çıktı

Polis tarafından yapılan inceleme sonucu Aker’in silahı iki eliyle tutarak Şaşmaz’a ateş ettiği belirtildi. Gazete Habertürk’ten Mustafa Şekeroğlu’nun haberine göre sağ elinde takılı bulunan eldivende de barut atığı ortaya çıktı. Polisin değerlendirmesine göre, Aker önce iki eliyle eldivensiz Şaşmaz’a ateş ederek öldürdü. Cinayetin ardından heyecanlanan Aker’in elleri terledi. Silah elinden kaymasın diye de eldiven takarak intihar etti. İkilinin son 1.5 ayda bir kez telefonla görüştükleri belirtildi.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.