sinop-haber Filiz Aker’in ağabeyi konuştu: Olayın nedeni Filiz’in parasını alamaması

0
390
sinop-haber Filiz Aker'in ağabeyi konuştu: Olayın nedeni Filiz'in parasını alamaması
sinop-haber Filiz Aker'in ağabeyi konuştu: Olayın nedeni Filiz'in parasını alamaması
Vatan Şaşmaz’ı öldürdükten sonra intihar eden Filiz Aker’in ağabeyin Sümer Bayer, cinayetin nedeninin para olduğunu iddia etti. Cinayetten 1 hafta önce kardeşi Filiz Aker ile 2 gün geçirdiğini söyleyen Bayer, “Ablamı ruh hastası ve takıntılı bir âşık gibi gösteriyorlar. Kardeşim aklı başında ve psikolojik sorunları olmayan biridir. Olayın nedeni Filiz’in parasını alamamasıdır” iddiasında bulundu.

Oyuncu ve sunucu Vatan Şaşmaz’ı

Bu suçlardan tahliye olan ancak tekrar cinayet işleyen Bayer, infazı yandığı için 22 yıldır Silivri Açık Cezaevi’nde yatıyor. 6 ay sonra cezasını tamamlayacak olan Sümer Bayer, geçen hafta izinli olarak çıktığı cezaevinde kardeşi Filiz Aker’le buluştu. Aynı otelde 2 gün geçiren ağabey, Habertürk gazetesine röportaj verdi.

“Kardeşimin aklı başındaydı”

“Kardeşimin parasını yediler. Dolandırdılar” iddiasında bulunan Sümer Bayer, “1.5 aydır otelde kalıyordu. Cezaevinden çıkınca 2 gün birlikte zaman geçirdik. Beni Boğaz’da yemeğe götürdü. Morali iyiydi. Cuma günü

Aker’in, borsada çok para kaybettiği, buna sebep olanları bir partiye çağırıp öldüreceğini söylediği de iddia edildi. Aker’in cenazesini alan yeğeni Dilek Bayer, “Halam ‘Öyle bir şey yapacağım ki herkes bizi konuşacak’ demişti. Zaman zaman böyle konuşuyordu. İlk anlattığında şaka yaptığını düşündüm. Borsada para kaybetmişti. Buna sebep olanları bir partiye çağırıp herkesi öldüreceğini söylüyordu. Ancak dediklerini yaptı. Vatan Şaşmaz olacağını tahmin etmiyorduk. Şaka sanıyorduk. Psikolojik bir rahatsızlığı yoktu. Tedavi görmüyordu. Cenazesini perşembe ya da cuma günü defnedeceğiz. Cezaevindeki amcamın izinle çıkmasını bekliyoruz” dedi.

‘Vatan beni sırtımdan vurdu’ dedi

Filiz Aker’in öz yeğeni ve ses sanatçısı Gürbüz Acar da, Habertürk gazetesine açıklamalarda bulundu. Aker’in 9 kardeş olduğunu ve kendisinin en büyük ablasının oğlu olduğunu dile getiren Acar, “Kendisiyle en son 2 yıl önce buluşmuştuk. Bana ‘Vatan Şaşmaz evlenerek beni sırtımdan vurdu’ demişti” diye konuştu. Acar, şöyle devam etti:

“Son görüşmemizde bana ‘Her yerde Vatan’ı görüyorum. Onu çok sevdim’ deyip durdu. İkisine de çok acıdım. Bu sevdadan vazgeçmesi gerektiğini söyledim. Bir ara sırf bu yüzden aramız açıldı. Teyzem takıntılı değil hayatını yaşayan bir kadındı. 15 senedir müzmin bekârdı. Vatan, 2011 yılında ilk evliliğini yaptığı gün onu arayıp haber vermiş ‘Ben evlendim’ diye. ‘Beni sırtımdan vurdu’ dedi. İlk evliliğini yapmadan önce de ilişkileri varmış. Teyzem hem çalıştı hem kocalarından nafaka almıştı. Rezidansı, Amerika’da evi vardı. Parası pulu olan biriydi. İki yıl önce rezidanstan, ‘Her yerde Vatan’ı görüyorum’ diyerek ayrıldı. Ulus’ta siteye taşındı.”

Acar, teyzesinin başkalarına para kaptırdığı iddialarına ilişkin ise, “Görüşmemizde ‘2.5-3 milyon dolar paramı kaybettim’ dedi. Ne yaptı bilemem. Borsada mı kaybetti bilmiyorum. ‘Onu sevdim böyle oldu’ diyordu. Psikolojisi bozuktu. Vatan’ın evliliğini duyunca intihara kalkıştı” yanıtını verdi.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.