sinop-haber Günlük kiralanan dairede dehşet: 17 yaşındaki N.Ç.’ye öldüresiye dayak

0
492
sinop-haber Günlük kiralanan dairede dehşet: 17 yaşındaki N.Ç.'ye öldüresiye dayak
sinop-haber Günlük kiralanan dairede dehşet: 17 yaşındaki N.Ç.'ye öldüresiye dayak
Esenyurt’taki bir sitede günlük kiralanan dairede arkadaşlarıyla birlikte kalan 17 yaşındaki N.Ç., uyandığında telefonunun yerinde olmadığını fark edip, bir arada bulunduğu kişilerden geri isteyince darp edilerek burnu kırıldı ve hastanelik edildi. Yaşananları karakolda öğrenen N.Ç.’nin annesi, kızını gasbedenlerin kendilerini şikayetlerini geri almaları için tehdit ettiğini söyledi.

Olay, geçtiğimiz hafta Esenyurt’ta lüks bir sitede meydana geldi. İddiaya göre 17 Yaşındaki N.Ç. ailesinden habersiz lüks bir sitede günlük daire kiraladı. Kiraladığı evde arkadaşları ile birlikte bir süre vakit geçiren N.Ç. daha sonra kiraladığı daireden ayrıldı.

Evine giden N.Ç. annesiyle tartışınca lüks siteye tekrar dönerek bu sefer arkadaşlarının kiraladığı günlük dairede kaldı. Cep telefonunu da yastığının altına koyan N.Ç., sabah kalktığında telefonunun yerinde olmadığını gördü. N.Ç. evde kalan diğer 5 arkadaşına telefonunu geri vermelerini yoksa polisi çağıracağını söyledi.

Bunun üzerine arkadaşları genç kıza saldırarak darp etti. N.Ç.’nin burnu kırıldı, vücudunun çeşitli yerlerinde ezikler ve çizikler meydana geldi. Durumu gören site sakini kanaması olan N.Ç. için ambulans çağırdı. Hastaneye kaldırılan N.Ç . tedavi altına alındı.

Tehdit iddiası

Gözyaşları içinde yaşanan olayı anlatan ve tehdit aldıklarını söyleyen anne Sevim D. yetkililerden yardım istedi. Eşiyle ayrı olan ve kaymakamlık yardımıyla geçimini sağlayan Anne D. “Günlük kiralık evler varmış. Ben bilmiyorum. O gün karakolda öğrendim ben bu olayları. Ev kiralıyorlarmış. Çeteymiş bunlar. Benim kızımı götürdüler gasp ettiler orda. Ağzını burnunu kırıp attılar. O gece orada kalıyor sabahı bu olay oluyor. Bakıyor ki telefon yok. Kızımın telefonunu gasp ediyorlar. Şu anda ellerini kollarını sallayarak geziyorlar. Bunlarda benim kızımdan yaşça büyük kişiler. Beni tehdit ediyorlar. Kızının telefonunu verelim masrafları ödeyelim. Davanı geri al diyorlar. Almadığın takdirde onlar işi biliyorlarmış. Ne yapacaklar Allah kerim. Evimi mi yakarlar, üç yaşındaki çocuğumu mu öldürürler, oğlumu mu öldürürler, kızımı mı? Ben ne yapacağımı şaşırdım. Devletimden yardım istiyorum” diye konuştu.

‘Dövüp kapının önüne attılar’

Yaşadığı olayı anlatan ve burnu kırılan N.Ç. telefonunu kapatıp yastığının altına koyduğunu söyledi. N.Ç .”Kalkınca da telefonumu göremedim. Aşağıya kahvaltı ettikleri daireye iniyorum. Telefonumu istiyorum, biliyorum bu işleri yaptıklarını da. Telefonumu isteyince de biz arkadaşlarımızın telefonlarını çalmıyoruz gibi şeyler söylediler. Ben de biliyorum yaptıklarını. Arkadaşlarının telefonlarını çalmadıklarını söylüyorlar. Ama arkadaşlarını bu hale sokuyorlar. 7-8 kişilerdi kahvaltı ediyorlardı. Bir tanesi erkek diğerleri kız olmak üzere. Ben sesimi yükseltip ‘polisi çağıracağım telefonumu verin’ deyince hepsi üstüme saldırdı. Kendi dairelerinde beni dövdüler. 8 kişi birden beni darp etmeye başladı. Burnum kırıldı boynumda zedelenme var. Beynimde sarsılma olduğunu söylüyor doktorlar. Kafama tekme attılar. Zaten burnuma tekme atıldı kırıldı. Kafam duvara vuruldu. Ezilmeler var. Dövüp kapının önüne atıyorlar” dedi.

Esenyurt Polisi daha önce olayın yaşandığı lüks siteye günlük kiralık dairelere yönelik operasyon düzenlemişti.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.