sinop-haber Güvercin derneğine kumar baskını

0
318
sinop-haber Güvercin derneğine kumar baskını
sinop-haber Güvercin derneğine kumar baskını
İzmir’in Çeşme ilçesinde Şebapçılar ve Güvercin Yetiştiricileri Derneğine yapılan kumar baskınında, iki özel yapım kumar masası ve çok sayıda kumar markası ele geçirildi.

Edinilen bilgiye göre, Çeşme ilçesi Ilıca’da faaliyet gösteren Şebapçılar ve Güvercin Yetiştiricileri Derneği Çeşme Lokalinde kumar oynandığı ihbarı alındı. Çeşme Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri, Cumhuriyet Savcılığından alınan arama izniyle dernek lokaline baskın yaptı.

Lokalde arama yapan asayiş ekipleri, iki adet özel yapım kumar masası, oyun kağıtları ve 740 adet para yerine kullanılan kumar markası ele geçirerek el koydu.

Dernek lokalinde iki kurpiyer kızın da olduğunu belirleyen polis ekipleri, baskın sırasında kumar oynayan 9 kişi hakkında, Kabahatlar Kanununun 34. maddesi uyarınca 227’şer lira idari para cezası kesti.

Asayiş Şubesi ekipleri, lokalin sorumlusu E.Ç. hakkında da kumar oynamak için yer temin etmek suçundan adli işlem yaparak dosyasını Cumhuriyet Savcılığına gönderdi. Öte yandan, kumar oynandığı tespit edilen Şebapçılar ve Güvercin Yetiştiricileri Derneği Çeşme Lokali hakkında da kapatma cezası işlemi için hazırlanan dosya Çeşme Kaymakamlığına gönderildi.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.