sinop-haber İçişleri Bakanlığı o yollardan geçen sürücüleri uyardı!

0
386
sinop-haber İçişleri Bakanlığı o yollardan geçen sürücüleri uyardı!
sinop-haber İçişleri Bakanlığı o yollardan geçen sürücüleri uyardı!
İçişleri Bakanlığı’nın “Frene değil kurala güven” sloganıyla başlattığı bayram tatilinde trafik kazalarını azaltmaya yönelik kampanya sonuçlarını vermeye başladı. 10 günlük Kurban Bayramı tatilinin ilk iki gününde meydana gelen ölümlü kazalarda son beş yıla göre yüzde 74 azalma meydana geldi.

Her bayram tatilinde çok sayıda insanın yaşamını yitirdiği trafik kazalarında, tatilin ilk iki gününde azalma meydana geldi. İçişleri Bakanlığı’nın paylaştığı verilere göre 10 günlük Kurban Bayramı tatilinin ilk iki gününde kazalar yüzde 52, ölümlü kazalar yüzde 74, yaralanmalı kazalar ise yüzde 54 azaldı.

İçişleri Bakanlığı özellikle ağır vasıta ve otobüs sürücülerini daha dikkatli olmaları konusunda uyarırken, bir ilke imza atarak trafiğe çıkan vatandaşları da cep telefonlarına mesaj göndererek uyardı. Bayramlarda en fazla ölümlü kazanın yaşandığı 5 nokta üzerindeki mola noktalarında, lokasyon bazlı otomatik olarak gönderilen SMS’lerde, “Bayramlarda en fazla ölümlü kazaların yaşandığı yol üzerindesiniz. Lütfen kurallara uyun. Hız yapmayın. Arka koltukta da kemerinizi takın, frene değil kurala güven” mesajları yer aldı.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.