sinop-haber İki bacağı kesilen depremzededen ikinci rekor

0
350
sinop-haber İki bacağı kesilen depremzededen ikinci rekor
sinop-haber İki bacağı kesilen depremzededen ikinci rekor
17 Ağustos Marmara depreminin 18. yıl dönümünde, depremin enkazından iki bacağını kaybederek çıkan Ufuk Koçak 30 metre dalışı yaptı. Böylelikle geçen yılki rekorunu da kırarak depremde hayatını kaybedenleri bir kez daha andı.

Marmara Depremi’nde yıkılan evinin enkazından 3 gün sonra kurtarılan ancak bacaklarını kaybeden “dünya değişken ağırlık serbest dalış” rekorunun sahibi Ufuk Koçak, deprem şehitleri adına 30 metreye dalarak kendisine ait 22 metrelik rekoru geliştirdi.

Marmara Depremi’nin merkez üssü Gölcük ilçesi Çınarlık sahilinden, üzerinde ”Enkaz altından dünya rekoruna. Ufuk Koçak” yazılı tişört giyen ailesi ve arkadaşları, el sallayarak ve alkışlarla Koçak’ı uğurladı.

Koçak, gazetecilere yaptığı açıklamada, acılı bir günün yıl dönümüne gelindiğini ifade ederek, ”Depremin 18’inci yılı, acılarımızın reşit olduğu bir yıldayız.” dedi. Koçak, ”Bu benim son rekor denemem oldu. Bundan sonraki hedefim, yine benim yetiştirdiğim engelli kardeşlerimin rekorumu kırması olacak. Gidenleri unutmadık, kalanları da asla unutmayalım, deprem hala kapımızda bir gerçek.”

Rekor denemesiyle teröre de dikkati çekmek istediğine işaret eden Koçak, 15 yaşındaki Eren Bülbül’ün Trabzon’un Maçka ilçesinde teröristlerce şehit edilmesine ilişkin, ”Eren Bülbül kardeşim içimi acıttı. ‘İyi ki varsın diyen kimse yok mu?’ diye bir paylaşımı olmuş, hayattayken diyemedik ama arkasından diyorum, ‘İyi ki vardın kardeşim’…” ifadelerini kullandı.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.