sinop-haber İnternet üzerinden alışverişlerde dolandırıcılık yapan 3 şüpheli yakalandı

0
345
sinop-haber İnternet üzerinden alışverişlerde dolandırıcılık yapan 3 şüpheli yakalandı
sinop-haber İnternet üzerinden alışverişlerde dolandırıcılık yapan 3 şüpheli yakalandı
İhbar üzerine internet üzerinden alışverişlerde dolandırıcılık yaptıkları belirlenen 3 kişi, polisin İstanbul ve Ankara’da düzenlediği operasyonla yakalandı. Kurdukları siteden pazarladıkları ürünleri parasını alıp teslim etmedikleri belirlenen şüphelilerden birinin hırsızlık ve dolandırıcılıktan 15 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunduğu ortaya çıktı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğüne başvuran bazı vatandaşlar, internet üzerinden alışveriş yaptıklarını ve parasını ödedikleri ürünlerin kendilerine teslim edilmediğini belirterek şikayette bulundu.

Şikayet üzerine çalışma başlatan Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, vatandaşları dolandırdığı iddia edilen kişilerin kimliklerini tespit etti. Polis ekiplerinin operasyonunda, şüphelilerden E.O. ve C.B. Ankara’da, Y.O. ise İstanbul’da yakalandı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğüne getirilen zanlılardan E.O’nun bilişim sistemlerine usulsüz girmek, dolandırıcılık, hırsızlık gibi suçlardan 34 aramasının ve 15 yıl kesinleşmiş hapis cezasının bulunduğu, E.O’nun ise bilişim sistemlerine usulsüz girmek, nitelikli hırsızlık, dolandırıcılık gibi suçlardan 14 aramasının olduğu belirlendi.

Şüphelilerin, kurdukları internet sitesinde çeşitli ürünler pazarladıkları, alışveriş yapan kişilerden para almalarına rağmen ürünleri teslim etmedikleri, bugüne kadar binlerce kişiyi dolandırdıkları bildirildi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen E.O. (28) ve C.B. (28) tutuklanırken, Y.O. adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.