sinop-haber İsmet Yılmaz: “Hataların neden kaynaklandığını tek tek açıklayacağız”

0
370
sinop-haber İsmet Yılmaz:
sinop-haber İsmet Yılmaz: "Hataların neden kaynaklandığını tek tek açıklayacağız"
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, ÖSYM’nin yanlış hesaplamasının ardından, İstanbul’da düzenlenen basın toplantısında kamera karşısına geçti. Yılmaz, “Bir hata ve hatanın hiçbir zaman iyisi olmaz. Keşke olmasaydı. İkinci husus, hatadan sonra özür diledi. Bizim değerler eğitimimizde özür dilemek değerler eğitiminin bir parçasıdır” açıklamasında bulundu.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz,

Ösym’ye sınavı 10.15’te başlatın önerisi

İsmet Yılmaz, öneri üzerine ÖSYM’nin ÖSYS sınavlarına yönelik adayların 15 dakika önce salonda olma kuralıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Bu konuda ÖSYM’ye yeni bir öneride bulunduklarını kaydeden Yılmaz, “Orada şunu söyledik. ÖSYM bundan sonra şöyle yapacak; sınavı 10.15’te başlatınca öğrenciyi 10.00’da çağıracak. Sınav saati 10.00 olup 09.45’te gelinmesi sıkıntı oluyor. 10.00’da başlayacak bir sınava öğrencinin bilmiş olmasına rağmen geç kalması toplum vicdanını yaraladığı konusu herkes mutabakatta. Biz dedik ki bundan sonra sınavı 10.00’da söylediyseniz saat 10.15’te başlatın. Herkes 10.00’da gelmiş olur. Sınavın arasında hiç kimse gelmemiş olur. Bizim önerimizi dikkate alacaklarını söylediler. Biz de takip edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Kayıt ücreti

Konuşmasında ilk ve orta öğretimde kayıt döneminin başladığını hatırlatan Bakan Yılmaz, öğrenci velilerinden istenen kayıt parasının kanuna aykırı olduğunun altını çizdi. Yılmaz sözlerine şöyle devam etti; “Kayıt dönemi başladı. Kayıt parası filan istiyorlar. Böyle bir şey yok. Bunun net bir şekilde kanunumuza aykırı. Milli Eğitim temel kanunu 16. maddesi; “Öğrenci velileri hiçbir şekilde bağış yapmaya zorlanamaz. Buradan bütün yöneticilere, bütün okul müdürlerine, personelime ve velilere talimatımdır. Böyle bir uygulama olduğu söyleniyor. Doğru olmadığını söyleyeyim” dedi.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.