sinop-haber ‘İstanbul’da eylem yapacakları’ iddia edilen DEAŞ şüphelileri adliyede

0
268
sinop-haber 'İstanbul’da eylem yapacakları' iddia edilen DEAŞ şüphelileri adliyede
sinop-haber 'İstanbul’da eylem yapacakları' iddia edilen DEAŞ şüphelileri adliyede
İstanbul’da eylem yapacakları iddiasıyla Samsun’da düzenlenen bir operasyonla gözaltına alınan Irak uyruklu 5 DEAŞ şüphelisi emniyetteki sorguları tamamlanarak adliyeye sevk edildi.

Samsun Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele (TEM) Şube Müdürlüğü ekipleri, 15 Ağustos akşamı saat 21.34’te 155 Polis İmdat telefonuna “Çiftlik’te bir hücre evinde 7 DEAŞ’lı şahsın şu an İstanbul’a bilet aldığı ve eyleme gideceği” şeklinde yapılan ihbar ile ilgili yapılan soruşturmada 16 Ağustos gece saat 02.15’te Samsun’un İlkadım ilçesinde 2 adrese, Canik ilçesinde ise 1 adrese eş zamanlı operasyon düzenledi.

7 şahsa yönelik düzenlenen operasyonda, Irak uyruklu Casim Hinnin Ahmed El Mizeydi (48), Salah Salih Ahmed Ahmed (30), Muhammed Mehdi Salih Salih (30) ve kardeşleri Sebhan Mehdi Salih Salih (21) ile 14 yaşındaki A.M.S.S.’yi gözaltına aldı.

Gözaltına alınan şüphelilerin evlerinde yapılan aramada dijital verilerek el konulurken, İlkadım içesindeki evde yapılan aramada ise altın görünümünde ancak altın olmayan madeni 170 adet para olarak değerlendiren metaller ele geçirildi.

TEM Şube Müdürlüğündeki sorguları tamamlanan 5 kişi, “DEAŞ terör örgütüne üye olmak” suçundan bugün Samsun Adliyesine sevk edildi.

Olayla ilgili 2 kişinin arandığı öğrenildi.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.