sinop-haber İstanbul’da kuyumcu soygunu: 8 kilo altın çalındı

0
328
sinop-haber İstanbul'da kuyumcu soygunu: 8 kilo altın çalındı
sinop-haber İstanbul'da kuyumcu soygunu: 8 kilo altın çalındı
Bahçelievler’de maskeli 2 soyguncu, kuyumcu imalathanesinden çıkan işyeri sahibini silahla yaradıktan sonra yanında bulunan yaklaşık 8 kilo altını alarak kaçtı. Soyguncuların kaçma anı bir vatandaş tarafından cep telefonu kamerasıyla çekildi.

Olay, Siyavuşpaşa Mahallesi Mimoza Sokak üzerinde 18.30 sıralarında meydana geldi. İddialara göre Kuyumcu Bahri Özcan (43) imalathaneden yanında 8 kilo altın bulunan çanta ile diğer işyerine gitmek için dışarı çıktı. Bu sırada sokak üzerinde otomobille beklemekte olan iki soyguncu Özcan’ın yanına yaklaşarak silahla yaraladı.

Özcan’ın yanındaki içinde 8 kilo altın bulunan çantayı alan soyguncular olay yerine geldikleri otomobille kayıplara karıştı. Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Kol ve bacağından yaralanan ve olay yerinde ilk müdahaleyi vatandaşların yaptığı Özcan sağlık ekibi tarafından Bahçelievler Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Polis sokak giriş ve çıkıslarını kapatılırken olay yerinde delil toplama çalışması yaptı. 

Kaçışlarını vatandaş cep telefonuyla çekti

Öte yandan soyguncuların kaçma anı bir vatandaş, tarafından cep telefonu ile kaydetti. Görüntülerde beyaz bir otomobilin sokaktan hızla geçmesi görülüyor.  

Olayın yaşadığı sokakta oturan bir mahalle sakini ‘İki el silah sesi duydum. Oraya gittiğimde ise yerde yattığını gördüm. Bacağından ve karın boşluğunda kurşun izleri gördüm.Kurşun izleri iki taneydi.Sonra olay yerine ambulas geldi.’ diye konuştuPolis kaçan soyguncuları yakalamak için çalışma başlattı.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.