sinop-haber KESK’ten 10 bin imzayla başvuru

0
442
sinop-haber KESK'ten 10 bin imzayla başvuru
sinop-haber KESK'ten 10 bin imzayla başvuru
KESK üyesi bir grup, KHK kapsamında şuana kadar ihraç edilen memurların görevlerine iade edilmesi için topladıkları 10 bin imzayı İstanbul Valiliği’ndeki Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu’na verdi.

İstanbul Valiliği önüne gelen KESK üyesi grup, KHK ile ihraç edilen memurlara destek vermek amacıyla eylem yaptı. ‘İşimizi geri alacağız, KHL’lar gidecek biz kalacağız’ pankartı taşıyan kalabalık, ‘Emekçiyi, haklıyız, kazanacağız’, ‘KESK’li tutsaklar onurumuzdur’ diye slogan attı.

“OHAL İle bütün bir geleceğimiz şekillendirilmektedir”

Daha sonra grup adına basın açıklamasını okuyan Eğitim Sen 7 Nolu Şube Başkanı Özlem Tolu, “Bugün temel hukuk kuralların çiğnendiği, KHK’larla özgürlüklerin ve insan haklarının gasp edildiği ve darbecilerle mücadele adı altında halkların tüm kesimlerine saldırıldığı fiili bir darbe döneminden geçiyoruz. OHAL ilan edildiği günden beri çıkan 26 KHK ile 130 bin kişi kamu görevinden ihraç edilmiş, 107 kanunda değişiklik yapılmıştır. OHAL ile bütün bir geleceğimiz şekillendirilmektedir” dedi.

“KHK’lar bir yönetim aracına dönüşmüştür”

İhraç edilen ve açığa alınan tüm kamu personelinin görevine iade edilmesini isteyen Özlem Tolu, “KHK’lar bir yönetim aracına dönüşmüştür. Bizler, OHAL komisyonu adı altında yapılmaya çalışılanın bir orta oyunundan ibaret olduğunun farkındayız. Çünkü ne yazık ki ülkemizde hukukun üstünlüğü ve hukuk devleti ilkelerinin hiçbir kırıntısı kalmamıştır. KHK ile haksızlığa uğrayanlara yargı yolu kapatılmış, binlerce insan yine KHK ile icat edilen bu komisyona başvurmak zorunda bırakılmıştır. OHAL kaldırılmalıdır. KHK’lar geri çekilmelidir. İhraç edilen, açığa alınan tüm kamu emekçileri görevlerine iade edilmelidir” diye konuştu.

Toplanan 10 bin imza teslim edildi

Daha sonra Özlem Tolu ile birlikte bir grup, KHK ile ihraç edilen memurların görevlerine iade edilmesi için topladıkları 10 bin imzayı İstanbul Valiliği’ndeki Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu’na verdi. Eylem boyunca, çevik kuvvet ekipleri valilik çevresinde güvenlik önlemi aldı.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.