sinop-haber Kızılay’dan önemli açıklama

0
429
sinop-haber Kızılay'dan önemli açıklama
sinop-haber Kızılay'dan önemli açıklama
Kızılay Ege Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Gökay Gök, yaz mevsimi nedeniyle kan stoklarının azaldığını belirterek, vatandaşlara destek çağırısında bulundu.

Gök, “Ege Bölgesinde 6 il 134 hastanenin kan taleplerini ancak günlük karşılayabiliyoruz. Sabahtan beri iki vali, sayısız kaymakam,

Gökay Gök, sıcak iklim koşulları nedeniyle kan bağışlarının azaldığına dikkat çekerek, “Sıcak iklim koşulları ve yaz dönemi sebebiyle kan bağışları azalmıştır. Bir gün hepimizin hasta ve hasta yakını olacağını unutmayarak, tüm halkımızı özellikle bu sıcak yaz aylarında kan bağışında bulunmak üzere Kızılay’ın kan bağışı noktalarına davet ediyoruz” diye aktardı.

“Kan stokları sebebiyle; ancak günlük ihtiyacını karşılayabilmekteyiz”

Dr. Gökay Gök, şöyle devam etti:

“Türk Kızılay’ı; güvenli kan temininde yaşanan sıkıntıları ortadan kaldırmayı hedefleyen Ulusal Güvenli Kan Temini Programını, Sağlık Bakanlığı adına ve gözetiminde, 2005 yılından günümüze, başarı ile yürütmektedir. Ege Bölge Kan Merkezi olarak sorumluluk sahamızdaki 6 ilde (

Transfüzyon merkezlerinin düzenli olarak aylık-haftalık kan ihtiyacını karşılar iken bu dönemde azalan kan stokları sebebiyle; ancak günlük ihtiyacını; negatif kan gruplarında ise sadece belli günlerde ihtiyacı karşılayabilmekteyiz. Bu dönemde kan ihtiyacını karşılayabilmek için, hasta yakınlarını ve hastane personelinizi kan bağışında bulunmak üzere kan bağışı noktalarımıza yönlendirmeniz hususunda desteklerinizi istemek zorunda kaldık. Sorumluluk sahamızda bulunan tüm hizmet birimlerinin ve gezici kan toplama ekiplerimizin bilgileri tarafınız ile paylaşılacak olup, kan bağışında bulunabilecek hasta, hasta yakınlarınızı ve personelini kan bağışına yönlendirmeniz konusunda desteklerinizi bekler, kan bağışları hayatları kurtulan hasta ve hasta yakınları adına teşekkür ederiz.”

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.