sinop-haber KYK yurt başvuruları ne zaman başlıyor: 2017 KYK başvuru tarihleri açıklandı

0
411
sinop-haber KYK yurt başvuruları ne zaman başlıyor: 2017 KYK başvuru tarihleri açıklandı
sinop-haber KYK yurt başvuruları ne zaman başlıyor: 2017 KYK başvuru tarihleri açıklandı
2017 KYK yurt başvurularının ne zaman başlayacağı açıklanırken, KYK yurt başvuruları üzerinden önemli sorulara cevap verdi. Başvurular hangi tarihte başlıyor, hangi tarihte sona eriyor? Yurtkur’un resmi web sitesinde yapılan açıklamaya göre, başvurular 11 farklı kurum tarafından incelenecek. Sonuçlar ne zaman, hangi siteden açıklanacak? Öte yandan KYK burs başvurusunun ne zaman açıklanacağı sorusuna kurumdan cevap geldi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Yüksek Öğretim Kredi ve Yurtlar Kurumu “yurt başvuruları” üzerine bugün bir açıklama yaptı. Başvuruların ne zaman başlayacağını, başvuruların hangi siteden yapılacağını, başvuru kılavuzunun ne zaman açıklanacağını ve sonuçların ne zaman açıklanacağı sorularına açıklık getirdi. Kurum “2017-2018 öğretim yılında ilk defa herhangi bir yükseköğretim programına kayıt yaptıran hazırlık ve 1. sınıf öğrencileri” açıklamasında bulundu.

Başvurular ne zaman başlıyor?

Başvurular 14 Ağustos 2017 tarihinde başlıyor. Başvuru kılavuzu Pazartesi günü yayımlanacak.

Başvuruda son gün ne zaman?

20 Ağustos 2017 Pazar günü sona erecek.

Başvurular nereden yapılacak?

Kurum, e-Devlet sitesinde yapılacağını açıkladı.

Yurtlara yeni düzenleme geldi


Siteden başvuru nasıl yapılır?

1) Siteye girdikten sonra arama bölümüne “yurt başvurusu” yazılır. Yazıldıktan sonra site sizi otomatikman “Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü” bölümüne gönderecektir.

2) Bağlantı adresini yazarak, direkt olarak kuruma gidebilirsiniz.

Bağlantı adresi: https://www.turkiye.gov.tr/kyk-yurt-basvurusu

Siteyi tıkladıktan sonra karşınıza “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonu çıkacaktır. Butonu tıklarsınız, TC kimlik numaranızı ve şifrenizi yazar, siteye girersiniz. Siteye girdikten sonra, sistem sizden bazı şeyler isteyecektir. E-posta adresi ve cep telefonu. Bu ikisini de güncelledikten sonra, hesabınız daha güvenilir olmaktadır.

Kurumdan önemli bir e-Devlet üzerinden önemli uyarı geldi


Başvuru yapacak olan öğrenciler e-Devlet’te öğrenim bilgilerinin muhakkak kontrol edilmesi gerektiğini açıkladı. Yurtkur sitesinde şu açıklama yapıldı: e-devlet’te yer alan öğrenim bilgilerine göre alınacağı için öğrencilerin e-devlet’teki bilgilerinin doğru ve eksiksiz olması önem taşıyor. Öğrencilerin başvuru sırasında herhangi bir sorun yaşamaması için öncelikle e-devlet’e girerek okul/bölüm bilgilerini kontrol etmeleri, bilgilerinde hata olan öğrencilerin üniversitenin öğrenci işleriyle görüşmeleri gerekiyor. Bilgilerinde yanlışlık olmayan öğrenciler ise başvurularını doğrudan gerçekleştirebilecek. Hatalı ya da eksik öğrenim bilgisiyle yurt başvurusu yapan öğrencilerin başvuruları geçersiz sayılacak. 

KYK burs başvurusu ne zaman başlıyor sorusuna cevap verildi

Kurum, bursa dair başvurularının önümüzdeki haftalarda başlayacağını açıkladı.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.