sinop-haber Malazgirt Ovası’nda Erdoğan hazırlığı

0
478
sinop-haber Malazgirt Ovası'nda Erdoğan hazırlığı
sinop-haber Malazgirt Ovası'nda Erdoğan hazırlığı
Muş’un Malazgirt ilçesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ziyareti öncesi Türk bayraklarıyla donatıldı.

Malazgirt Zaferi’nin 946’ıncı yıldönümü etkinliklerine katılmak için Malazgirt ilçesine gideceğini günler öncesinden duyuran Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için ilçe merkezi bayraklarla donatıldı. Başta Malazgirt Kaymakamlığı ve Malazgirt Belediyesi olmak üzere şehirdeki kamu kurumları 26 Ağustos için alarma geçmiş durumda. Muş ve Malazgirt Emniyet Müdürlüğünde izinler kaldırıldı, ilçede geniş güvenlik önlemleri alınıyor. İlçenin giriş ve çıkışlarında kontroller sıklaştırıldı.

Polis helikopteri geliyor

Alınan önlemler çerçevesinde polis helikopteri ile çevre il ve ilçelerden takviye ekipler gelecek. İlçede 26 Ağustos 2017 Cumartesi günü binlerce polisin görev yapacağı öğrenildi. Mitingin gerçekleştirileceği Zafer Anıtı’nda da önlemler detaylı bir şekilde gözden geçiriliyor. Valilik ve Büyükşehir Özel Kalem ve protokol personeli, emniyet görevlileri Cumhurbaşkanlığı koruma ekibinde yer alan görevlilerde Zafer Anıtı ve çevresinde incelemeler yapıp alınan önlemleri gözden geçirdiler.

Malazgirt Belediyesi ve kardeş belediye Başakşehir Belediyesi, ilçede yeşillendirme ve görüntü kirliliğinin kaldırılmasına dönük çalışmalarını yoğunlaştırıldı. Cumhuriyet Meydanı’na dev ekran kuruldu. Toprak alanlar yeşillendirilirken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçeceği güzergahlarda olumsuz görüntüler ortadan kaldırılacak.

Malazgirt Zaferinin 946’ıncı yıldönümü etkinlikleri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gelişi nedeniyle ilçedeki otellerde ve pansiyonlarda doluluk oranı yüzde 100’e ulaştı.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.