sinop-haber Marmaris’te 2 üsteğmene FETÖ gözaltısı

0
377
sinop-haber Marmaris'te 2 üsteğmene FETÖ gözaltısı
sinop-haber Marmaris'te 2 üsteğmene FETÖ gözaltısı
Muğla’nın Marmaris ilçesindeki Aksaz Deniz Üssü Komutanlığı’nda yer alan Güney Görev Grup Komutanlığı’nda görevli Üsteğmen 26 yaşındaki M.Y., polis tarafından FETÖ/PDY kapsamında gözaltına alındı. Ayrıca aynı soruşturma kapsamında Üsteğmen 26 yaşındaki Y.G. ise Ankara’da yakalandı.

Yalova Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ/PDY Mahrem Hizmetler Yapılanması adı altına açılan soruşturma kapsamında, Marmaris İlçesi’ndeki Aksaz Deniz Üssü Komutanlığı’ndaki Güney Görev Grup Komutanlığı’nda görevli Üsteğmen M.Y., polis tarafından Marmaris’te gözaltına alındı.

M.Y.’nin komuta ettiği savaş gemisi ve lojmanında yapılan aramada, cep telefonu ve elektronik eşyalara el konuldu. İlçe Terörle Mücadele Grup Amirliği’ne getirilen M.Y. işlemlerin ardından Yalova Emniyet Müdürlüğü’ne karayolu ile götürüldü.

Aynı savaş gemisinde görevli ve izne ayrıldığı tespit edilen üsteğmen Y.G. (26) ise Ankara İlçesi’ndeki evinde gözaltına alındı. Yine üsteğmen olan aynı savaş gemisinde görevli R.K adlı şüphelinin de arandığı belirtildi.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.