sinop-haber Meteoroloji mühendisi Tek uyardı: Doğal afetler daha da artacak

0
531
sinop-haber Meteoroloji mühendisi Tek uyardı: Doğal afetler daha da artacak
sinop-haber Meteoroloji mühendisi Tek uyardı: Doğal afetler daha da artacak
Meteoroloji yetkilileri İstanbul’da başlayacak sağanak yağmurun gün boyu süreceğini açıkladı. Meteoroloji Mühendisi Adil Tek ise Beykoz’da görülen hortum gibi doğal afetlerle daha çok karşılaşılacağını söyledi.

İstanbul’da dün Beykoz’da denizde hortum oluştu. 5 dakika etkili olan hortum etrafına zarar vermeden kayboldu. Meteoroloji’ye göre kent genelinde şiddetli yağış ve dolu bugün etkisini artıracak. Başkan Kadir Topbaş, İstanbulluları toplu taşıma kullanmaya çağırdı.

Habertürk gazetesinde yer alan habere göre Meteoroloji Mühendisi Adil Tek ise bu tür hava olaylarıyla daha çok karşılaşılacağını söyledi. İstanbul’da dün sabah saatlerinde Kilyos, Sarıyer, Beykoz ve Şile’nin köylerinde sağanak ve gök gürültülü yağış etkili oldu. Yağışın şiddetli yağdığı sabah saatlerinde Beykoz Riva’da denizde hortum oluştu. Sahile yakın bir alanda meydana gelen hortum, yaklaşık 5 dakika etkili oldu. 

Bugünkü yağışa dikkat

Herhangi bir hasara yol açmayan hortumu görenlerden Gökhan Kaşoğlu korktuklarını belirterek, “Bir anda meydana geldi. Çok şükür kimseye bir şey olmadı” dedi. Sabah saatlerinde İstanbul’un kuzeyinde etkili olan yağmur öğle saatlerinde yerini parçalı bulutlu havaya bıraktı.

Meteoroloji yetkilileri, bugün sabahtan itibaren İstanbul’da başlayacak sağanak ve gök gürültülü yağışların gün boyu süreceğini açıkladı. 

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.