sinop-haber Meteoroloji ve AKOM uyardı: İstanbul’da gün boyu sağanak yağış var, hortum, yıldırım, şimşek görülebilir

0
336
sinop-haber Meteoroloji ve AKOM uyardı: İstanbul'da gün boyu sağanak yağış var, hortum, yıldırım, şimşek görülebilir
sinop-haber Meteoroloji ve AKOM uyardı: İstanbul'da gün boyu sağanak yağış var, hortum, yıldırım, şimşek görülebilir
Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü’nün internet sitesinde yer alan bilgiye göre İstanbul’da gün boyu itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. AKOM da İstanbul il genelinde bugün gök gürültülü sağanak yağmurun yeniden kuvvetlenerek özellikle Anadolu yakasında daha etkili olacağını duyurdu.

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada “Yağışların bugün (Salı) İstanbul ve Kocaeli çevrelerinde kuvvetli, Sakarya ve Yalova çevrelerinde çok kuvvetli ve şiddetli olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, yıldırım, vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.” denildi 

AKOM: Hortum görülebilir

Milliyet gazetesindeki habere göre AKOM İstanbul il genelinde Salı günü ise gök gürültülü sağanak yağmurun yeniden kuvvetlenerek özellikle Anadolu yakasında daha etkili olacağını duyurdu.
Atmosferin üst seviyesinin soğuk, yer seviyesinin (deniz ve kara) sıcak oluşu nedeniyle oluşacak kararsız hava koşulları nedeniyle hortum ile kısa süreli dolu yağışı, şimşek, yıldırım, gök gürültülü kısa süreli kuvvetli yağmur geçişlerinin görüleceği tahmin ediliyor.
Yağış öncesi çöp, sigara izmariti, poşet gibi çöplerin tıkadığı mazgalların temizlik çalışmaları Yol Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı ve İSKİ ekipleri tarafından yapılıyor.

Muhtemel yağış ve oluşabilecek olumsuzluklara karşı İlçe Belediyeleri bilgilendirildi. AKOM, İtfaiye, Yol Bakım Onarım Daire Başkanlığı ekipleri, İSKİ  ekipleri hazır bekletiliyor

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.