sinop-haber MHP Hakkari’ye geri döndü

0
458
sinop-haber MHP Hakkari'ye geri döndü
sinop-haber MHP Hakkari'ye geri döndü
Hakkari’de partisinin il binası açılışında konuşan MHP Grup Başkanvekili Manisa Milletvekili Erkan Akçay, Hakkari ve Şırnak illerinin ilçe statüsüne düşürülmesinin yanlış olduğunu söyledi. Akçay, “İnanıyorum ki, sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan beyefendi de bu hassasiyete kayıtsız kalmayacaktır” dedi.

MHP, Hakkari’de 10 yıl aradan sonra parti teşkilatı kurup binası açtı. Açılışa MHP Grup Başkanvekili Manisa Milletvekili Erkan Akçay, bazı MYK üyeleri,

10 yıl aradan sonra

’MHP’nin nabzı Hakkari’de atmaktadır’

Akçay, MHP’nin nabzının Hakkari’de ÿattığını, Hakkari için attığını kentin dertlerini bildiklerini, çözüm için gayret gösterdiklerini söyledi. Akçay, “Bu ocağımıza, partimize bütün Hakkarili hemşerilerimizi bekliyoruz. İl binamız bütün Hakkarili vatandaşlarımıza, herkese açıktır. MHP bir millet ocağıdır. Bu ocakta sevgi, saygı, arkadaşlık, kardeşlik, dostluk, dayanışma, dert ortaklığı vardır. Hakkari dertlidir. Hakkarilinin dertlerini biliyoruz. Hangisini sayalım. Derdi veren Allah dermanı da verir. Elbette Hakkari’nin dertlerine dermanı da vardır ve bu derman yerine gelecektir. Hakkarili vatandaşlarımız huzur istiyor, iş ve aş istiyor. Durduk yerde dert birden fazla iken yeni dertler de açılmasını istemiyoruz” dedi.

Hakkari ve Şırnak illerinin ilçe statüsüne getirilmesi meselesinin şu anda acil ve öncelikli meseleleri olduğunu belirten Akçay bu durumun vatandaşlarda ciddi üzüntüye neden olduğunu söyledi.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.