sinop-haber Milli Eğtiim Bakanı İsmet Yılmaz: Yapılmış en bilimsel, en çağdaş müfredat

0
497
sinop-haber Milli Eğtiim Bakanı İsmet Yılmaz: Yapılmış en bilimsel, en çağdaş müfredat
sinop-haber Milli Eğtiim Bakanı İsmet Yılmaz: Yapılmış en bilimsel, en çağdaş müfredat
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, yeni müfredata ilişkin, “Kesinlikle eskisinden daha iyi olacak. Yapılmış en demokratik en bilimsel en çağdaş müfredat” dedi.

Milli

Yılmaz, darbe girişimine rağmen 2017 yılında Türkiye’nin büyüme oranının yüzde 5’in üzerine çıkacağını kaydetti.

‘Hükümet bütçesinin yüzde 20’si eğitime ayrıldı’

Birlik ve beraberliğin önemine dikkati çeken Yılmaz, bayramlaşmaların yaşatılması gereken önemli bir gelenek olduğunu vurguladı. Bakan Yılmaz, Türkiye’nin iyi yolda gittiğini, yoksullukla ve cehaletle mücadelede eğitimin önemli payının olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Merkezi hükümet bütçesinin yüzde 20’sini eğitime ayırdık. 2002’de biz geldiğimizde merkezi hükümet bütçesinden eğitime ayrılan pay yüzde 10’du, yani 11 milyar lira ayrılıyordu. Şimdi 122 milyar ayırıyoruz, bütçenin yüzde 20’sine tekabül ediyor. Ne yaptık bunlarla? Yeni yeni derslikler, yeni yeni okullar yaptık. Birçok yere bakıyoruz saray gibi okullarımız var. Saray gibi okullar yapıyoruz. Niçin? Daha kaliteli eğitim vermek için. Türkiye’de derslik başına düşen öğrenci sayısını 36’dan 24’e düşürdük. Öğretmen başına düşen öğrenci sayısı da önemlidir. 28’lerden 17’ye düşürdük. 300 binin üzerinde derslik yaptık, 580 binin üzerinde öğretmen ataması gerçekleştirdik, daha kaliteli eğitim olsun diye. Fatih Projesi’ni başlattık.”

Daha kaliteli eğitim alınsın diye müfredatı değiştirdiklerini dile getiren Yılmaz, “Kesinlikle eskisinden daha iyi olacak. Yapılmış en demokratik, en bilimsel, en çağdaş müfredat. İstiyoruz ki evlatlarımız daha iyi yetişsin.” dedi.

Yılmaz, Türkiye’nin yarınının bugünden daha iyi olacağını sözlerine ekledi.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.