sinop-haber Motosikletli gaspçı dehşeti kamerada

0
385
sinop-haber Motosikletli gaspçı dehşeti kamerada
sinop-haber Motosikletli gaspçı dehşeti kamerada
Sakarya’da kaldırımda yürüyen 45 yaşındaki kadın motosikletli gaspçıların hedefi oldu. İki gaspçı çantasını almak istedikleri kadını metrelerce yerde sürükledi. Güvenlik kamerasına yansıyan olayda kadının bacağı kırıldı. O anlar güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı..

Motosikletli gaspçılar, bir kadının çantasını gasp etti. Çantasını vermek istemeyen kadın yerde sürüklendi. Olay Sakarya Semerciler Mahallesi’nde 3 ay önce meydana geldi. Çalıştığı iş yerinden çıkarak evine doğru yürüyen 45 yaşındaki E.İ adlı kadın motosikletli iki kişinin gaspçının hedefi oldu. 

Gasp anı güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. Görüntülerde saat 22.00 sıralarında kaldırında yürüyen E.İ.’nin arkasından motosikletli gaspçılar yaklaşıyor. Motosikleti kullanan kişi bir anda E.İ.’nin çantasını almaya çalışıyor. 

Yerde sürüklendi, bacağı kırıldı

Çantasını gaspçılara vermemek için direnen E.İ. yerde sürükleniyor. Çantayı alan gaspçılar motosikletle kaçıyor. Sağ bacağı kırılan E.İ. yerden güçlükle kalkıp başını tutarak ve sendeleyerek caddeye doğru ilerliyor.

Polis 3 ay çalıştı

E.İ.’nin şikayeti üzerine güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen Sakarya Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro dedektifleri iki gaspçıyı  yakalamak için çalışma başlattı. 3 ay süren çalışmalar sonunda Metin D. (30) ve Mustafa A. (31) yakalandı. Metin D.’nin emniyetteki işlemlerinde otomobilden hırsızlık, otomobil hırsızlığı ve suç uydurma gibi 9  suç kaydının bulunduğu Mustafa A.’nın ise kötü muamele, kişiyi hürriyetinden yoksun koyma ve hakaretten kaydının bulunduğu belirtildi. Metin D. ve Mustafa A. polis merkezindeki işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi. 

 

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.