sinop-haber ÖSYM Tablo 6c hatası: LYS’ye giren ön lisans mezunlarına kötü haber

0
394
sinop-haber ÖSYM Tablo 6c hatası: LYS’ye giren ön lisans mezunlarına kötü haber
sinop-haber ÖSYM Tablo 6c hatası: LYS’ye giren ön lisans mezunlarına kötü haber
ÖSYM’nin Tablo 6c hatasından ötürü toplam 4237 aday etkilendi. ÖSYM, LYS tercih sonuçlarının yayınlanmasından sonra 12 Ağustos’ta LYS’ye dair duyuruda bulundu. Duyuruya göre Tablo 6c’da yer alan okul türlerinde “ek puanlı” yerleştirmeler değil, “ek puansız” yerleştirme sonuçları dikkate alındı. Bundan ötürü birçok aday etkilenmiş durumda.

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), LYS’ye dair resmi web sitesinde şu açıklamayı yaptı:

TABLO 6C’DEN ETKİLENENLER

08.08.2017 tarihinde açıklanan 2017-ÖSYS yerleştirme sonuçlarında, adayların yerleştirmelerinde kullanılacak puanlar belirlenirken Tablo-6C’nin ekinde yer alan okul türlerinden mezun olan adayların alan ve dallarına göre ek puan kullanılabilecek tercihlerinde ‘ek puanlı yerleştirme puanları’ yerine ‘ek puansız yerleştirme puanları’nın kullanıldığı tespit edilmiştir.

TOPLAM KAÇ ADAY ETKİLENDİ?

Bu işlemin düzeltilmesi amacıyla yapılan güncellemede 1110 adayın ilan edilen yerleştirmesi değişmiş, 1628 aday daha önce bir programa yerleşmemişken yerleşir duruma gelmiş, ek puanı dikkate alındığı için yerleşen bu adaylar nedeniyle daha önce bir programa yerleştiği ilan edilen 1499 aday ise yeni durumda herhangi bir programa yerleşememiştir.

Konu ile ilgili adaylar ve kurumlar bilgilendirilmiş, yeni sonuçlar 12.08.2017 tarihi saat 11:00 itibariyle güncellenmiştir.  Bu durumdan etkilenen adaylardan özür diler bilgilerine saygıyla sunarız.

Tablo 6c nedir? Kimleri kapsar?

Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Kurumları mezunlarının sınavsız yerleşebilecekleri ön lisans programlarını kapsıyor.

Tablo 6c’yi görmek için tıklayınız

 

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.