sinop-haber Rektör Erkan İbiş, YÖK’e ‘atılsınlar’ diye liste verdiği suçlamasına yanıt verdi

0
342
sinop-haber Rektör Erkan İbiş, YÖK'e 'atılsınlar' diye liste verdiği suçlamasına yanıt verdi
sinop-haber Rektör Erkan İbiş, YÖK'e 'atılsınlar' diye liste verdiği suçlamasına yanıt verdi
‘Barış için Akademisyenler’ bildirisine imza atan 100 civarında bilim insanının OHAL KHK’sıyla atıldığı Ankara Üniversitesi’nin, “atılacaklar listesi” oluşturup YÖK’e yollamakla suçlanan Rektörü Erkan İbiş iddialar yanıt verdi. İbiş, iddiaları “iftira” diye niteleyerek, iddia sahipleri için, “Zavallı cahiller” ifadesini kullandı.

Ankara Üniversitesi Rektörü Erkan İbiş, son olarak “Barış için Akademisyenler Bildirisi”ne imza atan ve OHAL KHK’sıyla Hukuk Fakültesinden ihraç edilen Cenk Yiğiter’in, iletişim fakültesini kazanarak okula dönmesinin önüne yönetmelik değişikliğiyle engel çıkardığı haberleriyle gündeme gelmişti. İbiş, yönettiği üniversitedeki bilim insanlarının kovulması için liste oluşturarak YÖK’e verdiği iddialarına ilişkin açıklama yaptı.

Duvar’ın haberine göre, Ankara Üniversitesi Rektörü Erkan İbiş üniversitesine bağlı onlarca bilim insanın atılması için liste oluşturarak YÖK’e gönderdiği yönündeki suçlamalara Twitter’dan yanıt verdi.

“Tehdit, iftira, hakaret, yalan, küfür, şiddet,terör… Hepsi insani yetersizlik belirtisidir. Bunları yapanlar hem zavallı hem de cahillerdir” diyen Erkan İbiş yönetimindeki Ankara Üniversitesi’nde son bir yılda barış imzacısı yaklaşık 100 akademisyen OHAL KHK’larıyla atılmıştı.

Atılan bilim insanlarının hiçbiri hakkında herhangi bir yargı kararı bulunmuyor. Açılan soruşturmalar ise 1,5 yıldır sonuçlandırılmadı.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.