sinop-haber Serviste unutulan Alperen’in dedesinin feryadı: Torunumu isterim!

0
348
Sinop'ta Huzur Operasyonu
Sinop'ta Huzur Operasyonu
Kaçak çalışan servis minibüsünde unutulan, havasızlıktan ölen 3 yaşındaki Alperen Sakin’in toprağa veren ailesi, ihmaller zincirini Türkiye’ye anlatıyor. Anlatıyor ki, sorumlulara hesap sorulsun. Çocuklarımızın canını emanet ettiğimiz servislerde, kreşlerde ehil kişiler görev yapsın.

Hasta dedesinin gözbebeği. Babasınının üzerine titrediği. Annesinin canı ciğeri 3 yaşıdaki Alperen ardından bu eve kocaman bir ateş düştü. Kayıt dışı çalışan kreş minibüsünde can veren Alperen Sakin cıvıl cıvıl sesi halen kulaklarında. Yastaki ailesinin elinde onun eşyaları ve fotoğrafları var. Acılılar ama, annesi, babası, amcası. Hepsi dim dik ayakta. Çünkü ihmalin hesabının sorulmasını istiyorlar. Hem Alperen için. Hem de çocuğunu servise emanet edip okuluna gönderen binlerce aile aynı acıyı yaşamasın diye.

Alperen’in babası: “Ben önce Allah’ın adaletine sığınıyorum. Hakimin karşısına çıktığı zaman da ben çok pişmanım demesin. Onu yargılayan hakim de Allah rızası için kendi çocuğuna yapılmış gibi yargılasın onu.” dedi.

Alperen gittiği kreşin önü de, evi gibi sessizdi. Çocuğun dedesi gelene kadar. Bir eli hasta kalbinde “Hesap verin” diye bağırdı Sebahattin Sakin. Fenalaşan yaşlı adamı evine o sırada kreşi görüntüleyen haberciler götürdü. Sebahattin Sakin ilaçlarını aldı. Ağrısı dindi ama.

 

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.