sinop-haber Son dakika… Erdoğan, İstanbul Emniyeti’nin yeni yerini açıkladı

0
394
sinop-haber Son dakika... Erdoğan, İstanbul Emniyeti'nin yeni yerini açıkladı
sinop-haber Son dakika... Erdoğan, İstanbul Emniyeti'nin yeni yerini açıkladı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘Hasdal’da yeni emniyet külliyemizi inşa edeceğiz. İstanbul Emniyet Teşkilatımız çok daha verimli, farklı hizmetlerin verileceği bir imkana kavuşacak. Ve burası gerek büyüklük, gerek ihtiyaca göre bir projelendirmeyle güzel bir külliyeye İstanbul kavuşmuş olacak’ dedi.

Cumhurbaşkanı

Uyuşturucu satıcılarına karşı çok daha büyük gayret bekliyorum

Özellikle okulların açılması sürecine giriyoruz. Uyuşturucu konusunda faaliyet gösteren bu soytarılara alçaklara karşı ben güvenlik güçlerimizin ciddi operasyonlarla bunları toparlayıp adalete teslim edeceğine inanıyorum. Çünkü bunlar yavrularımızın katili. Özellikle son dönemde sık şikayetle karşılaştığımız uyuşturucu satıcıları konusunda emniyet ve jandarma teşkilatımızdan çok daha büyük gayret bekliyorum. Bir yerde suç oranı yükselmişse iki ihtimal vardır. Birinci ihtimal güvenlik kuvvetlerimizden bazıları onlarla işbirliği içindedir. Hırsız içeriden olunca kapı kilit tutmaz misali zaten beyhude bir mücadele veriliyor. Yapılması gereken önce içerinin temizlenmesidir. İkinci ihtimal, güvenlik güçlerimizin teçhizat ve istihbarat yönünden zayıflığı söz konusudur. FETO’nun verdiği en büyük zararlardan biri de polis ve jandarma da yol açtığı zafiyettir. Bu eksikleri süratle gideriyoruz.

Hasdal’da yeni emniyet külliyemizi inşa edeceğiz

Hasdal’da yeni emniyet külliyemizi inşa edeceğiz. İstanbul Emniyet Teşkilatımız çok daha verimli, farklı hizmetlerin verileceği bir imkana kavuşacak. Ve burası gerek büyüklük, gerek ihtiyaca göre bir projelendirmeyle güzel bir külliyeye İstanbul kavuşmuş olacak. Buradan tüm halkıma sesleniyorum. 10 günlük bir bayram sürecini yaşayacağız. Tabi ki sizler yollarda eğer yolların kuralını bir kenara koyar da duygusallıkla hareket eder ve hız yapma noktasına gelirseniz hem ailelerinizi hem bizi üzersiniz. Biz istiyoruz ki bu yollardan bu trafik kazaları her ne kadar son yıllarda azalmışsa da bu kaza haberlerini duymak istemiyoruz. Ve bayram acıyla değil mutlulukla kutlansın istiyoruz. Acıyla kutlamak zaten mümkün değil. O yasa dönüşür. Bu bayram inşallah yas olmasın istiyoruz. Mutluluk içerisinde bayramı yaşayalım. Onun için özellikle hız kurallarına dikkat etmemizde, uykulu olarak araç kullanmaktan kaçınmayı tavsiye ediyorum. Bayramı bayram gibi yaşamayı rabbim bizlere nasip etsin.”

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.