sinop-haber Son dakika… Erdoğan ‘tek tip’in rengini açıkladı

0
426
sinop-haber Son dakika... Erdoğan 'tek tip'in rengini açıkladı
sinop-haber Son dakika... Erdoğan 'tek tip'in rengini açıkladı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cezaevlerindekiler için öngördükleri tek tip elbiseyle ilgili konuştu; “Tek tip elbise, renk olarak badem içinin koyusu bir renk olacak” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malatya’da toplu açılış töreninde önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan konuşmasında FETÖ sanıklarına giydirilecek tek tip elbisenin detaylarını da verdi.

Erdoğan şu ifadeleri kullandı: “Şimdi bunlara tek tip elbiseyi getiriyoruz. Fakat bu tek tip elbise renk olarak badem var ya badem… Badem içinin koyusu bir renk olacak. İki tip olacak. Bir tulum olacak, bir de ceket-pantolon olacak. Darbeciler tulum giyecek, diğerleri de ceket-pantolon giyecek. Artık bundan sonra istedikleri gibi giyinip gelemeyecekler. Ve bunlar bu şekilde tüm dünyaya tanıtılacak. Bundan sonra şovlarını da öyle yapacaklar.

Duruşmalarda soytarılık yapıyorlar. Yaptıkları ihanetin, işledikleri cinayetin karşılığı olan cezaları alıp hapishanelerde, tutuklu değil hükümlü olarak gittiklerinde, gerçeğin soğuk yüzüyle tanışacaklar. Gittikleri yerde artık pişmanlık da fayda etmeyecek. Bugün hala onlara (FETÖ sanıkları) el altından moral ve belki de destek verenler yakında emin olun birer birer ortadan kaybolacaklar. İşte o zaman şimdi mahkemelerde şov yapan bu hainler göreceksiniz acı akıbetleri ile baş başa kalacaklar. Üzüntüm odur ki kendileriyle birlikte ailelerinin de mahvına bunlar yol açacaklar. Dört duvar arasında çürürken bütün bunları düşünecek çok zamanları olacak. Darbeyi milletimizin gücüyle engelleyen Türkiye, darbecilerin cezalarını da hukuk devleti sınırları dahilinde verecektir.”

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.