sinop-haber Son dakika… Eski Eyüp Belediye Başkan Yardımcısı gözaltında

0
325
16 öğretmen hakkında gözaltı kararı
16 öğretmen hakkında gözaltı kararı
İstanbul TEM ekipleri yaptığı 3 ayrı FETÖ operasyonda aralarında eski Eyüp Belediye Başkan Yardımcısı Avukat Metin İşeri’nin de bulunduğu 6 kişiyi gözaltına aldı.

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekipleri yürüttükleri FETÖ soruşturmaları kapsamında 3 ayrı operasyon düzenledi.

Yapılan ilk operasyonda TEM ekipleri, FETÖ’nün şifreli mesajlaşma programı ‘ByLock’ kullanan Eyüp eski Belediye Başkan Yardımcısı Avukat Metin İşeri’yi gözaltına aldı.

Gaybubet ve TSK’dan sorumlu çift gözaltında

TEM ekiplerinin FETÖ’ye yönelik ikinci operasyonu ise örgütün aranan kişilerini saklamakta kullanılan ‘Gaybubet evleri’ olarak adlandırılan güvenli evlerine yönelikti. TEM ekipleri, Yurtdışına kaçmaya hazırlandığı iddia edilen, ‘Gaybubet evleri’ ve TSK’daki subay ve eşlerinden sorumlu FETÖ içerisinde ‘abi’ ve ‘abla’ konumundaki bir çiftin kaldığı eve operasyon düzenlendi.

Şüphelilerden birisi para dolu çantayla kaçmak istediği sırada ekipler tarafından yakalandı. Polis evde bulunan 2 kişiyi yakalayarak gözaltına aldı. Gözaltına alınan çiftin örgütün şifreli mesajlaşma programı ‘ByLock’ kullanıcısı olduğu belirlendi. Ekipler, bu operasyon kapsamında bir başka adrese de baskın düzenleyerek 2 kişiyi daha gözaltına aldı. 

Mahrem imam
 
Polis ekiplerinin yaptığı üçüncü operasyon ise, FETÖ’nün Büyük Bölge Talebe Mesulü (BBTM) olan bir kişiye yönelikti. TEM ekipleri örgütün ‘Mahrem İmam’ yapılanması içerisinde yer aldığını belirlediği bir şüphelinin adresini belirleyerek baskın yaptı. Ekipler, FETÖ’nün Büyük Bölge Talebe Mesulü olarak görev yaptığı iddia edilen bir kişiyi yakalayarak gözaltına aldı. 

TEM ekiplerinin yaptığı üç ayrı operasyonda gözaltına alınan 6 kişinin Vatan Caddesi’nde bulunan Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ndeki işlemleri devam ediyor. 

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.