sinop-haber Sosyal medyada dolaşan ‘Arif bey’ yazısıyla ilgili üniversiteden açıklama

0
580
sinop-haber Sosyal medyada dolaşan 'Arif bey' yazısıyla ilgili üniversiteden açıklama
sinop-haber Sosyal medyada dolaşan 'Arif bey' yazısıyla ilgili üniversiteden açıklama
Adıyaman Üniversitesi’yle ilgili sosyal medyada dolaşan iddiaya üniversiteden açıklama geldi.

Sosyal medyada dolaşan iddiada, Adıyaman Üniversitesi’nin adı verilerek yapılan bir

Açıklama şöyle:

“Bazı sosyal paylaşım sitelerinde, Adıyaman Üniversitesi’nde yürütülen FETÖ soruşturmasında yer alan bir personelin sohbetlere katıldığı yönünde paylaşımlar hakkında kamuoyunun doğru bilgi almasının gerektiği görülerek aşağıdaki bilgilerin paylaşılması ihtiyacı duyulmuştur.

‘Sohbete katılım 2013’ten önce’

15 Temmuz

“2012’de bir, iki kez katıldı”

Sosyal medyada dolaşan FETÖ ile mücadelenin başlangıcını oluşturan soruşturmalara güveni sarsmaya ve mücadeleyi sulandırmaya çalışan bu yayında yanlış ve yalan olan net durumlar şunlardır: 1.Raportör, 2012 yılında bu sohbet toplantısına bilindik ısrarlar üzerine bir iki kere katılmıştır. Hiçbir zaman bu toplantılara insan taşıyan durumunda olmamıştır. Taşıyan durumundaki kişi ise kamu görevinden ihraç edilmiştir.

Komisyon Başkanı FETÖ karşıtı

2.Komisyon başkanı olan akademisyen ise FETÖ karşıtı olup, bu sohbetlerin olduğu zamanda henüz Adıyaman Üniversitesi’nde değildi. Sohbetlerle uzaktan yakından bir alakası yoktur. 3.Söz konusu FETÖ soruşturma komisyonu, personel hakkında etkin ve sağlıklı bir soruşturma yapmış olup, tespit edilen personelin Üniversitemizden ihracı için YÖK’e bilgi sağlamıştır. Kişinin birkaç kere sohbete gitmiş olmasıyla fetöcü olduğunu söylemek, mahkemelerde yapılan alaycı savunmalara bir destek oluşturma amaçlı olarak, katmerli yalanlarla masa başında üretilmiştir. Adıyaman Üniversitesinde FETÖ ile yürütülen mücadelede asla bir zafiyet içinde olunması mümkün değildir.

‘Soruşturmayı sulandırma amaçlı’

Üniversitemiz 2012 yılı ortasından beri bu hain örgüt ile mücadele etmektedir. Bu sebeple, yıllardır bilerek ya da bilmeyerek bu hain örgütün aleti olan bir iki yerel basın/medya, soruşturmalar başlar başlamaz tezvirat ile soruşturmaları sulandırmaya ve akamete uğratmaya çabalamışlardır. Bu meyanda yapılan haberlerle ilgili olarak, Üniversitemizin fetö ile mücadelesini sekteye uğratmak amaçlı olduğu her defasında Adli makamlara beyan edilmiş ve ilgililer hakkında suç duyurusunda bulunulmuştur.

Mahkemeler önünde olan bu konuların yalanlarla abartılarak sulandırılmasına rağmen, bu hain örgüt mensupları hak ettikleri cezaları bulacaktır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur”

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.