sinop-haber TEOG 2. nakil sonuçları ne zaman açıklanıyor? e-Okul sorgu sayfası

0
476
sinop-haber TEOG 2. nakil sonuçları ne zaman açıklanıyor? e-Okul sorgu sayfası
sinop-haber TEOG 2. nakil sonuçları ne zaman açıklanıyor? e-Okul sorgu sayfası
TEOG 2. nakil sonuçları ne zaman açıklanıyor sorusuna MEB, e-Okul sayfası üzerinden cevap verdi. TEOG ilk nakil sonuçlarının açıklanma tarihi 21 Ağustos 2017 olarak belirlenmişti. Bakanlık ikinci lise yerleştirme sonuçlarının açıklanma tarihini yayımladığı kılavuzda açıkladı. Ortaöğretim kurumlarına geçiş sürecinde ikinci başvurularının sona ermesinden sonra gözler sonuçların açıklanacağı tarihe çevrilirken, öğrenciler ve veliler için son kez nakil başvuruları 28 Ağustos’ta alınmaya başlanacak.

Lise başvurularının ikincisi sona ererken, veliler ve öğrenciler YEP puanına göre başvuru yaptılar. Birçok veli açık kontenjan üzerinden sorgulama yaparken, eğitim uzmanları açık kontenjanın başvuru yaparken çok etkili olmadığını açıkladı. Bakanlık başvurularda “puan denkliği” aramıyor. Puan denkliği 3 nakil başvurularının sonunda yapılacak olan başvuruda aktif olacak. 25 Ağustos’ta başvurular sona erdi. Bakanlık sonuçların ne zaman yayınlanacağı açıkladı.

Sonuçlar ne zaman açıklanıyor?

Sonuçlar 28 Ağustos 2017 tarihinde açıklanacak. İlk sonuçlar sabah saat 10:45’te açıklanmıştı. İkinci sonuçların da o saatlerde açıklanması bekleniliyor. Sonuçlar iki sitede açıklanacak:

MEB sayfasına gitmek için tıklayınız

e-Okul sayfasına gitmek için tıklayınız

Son başvurular ne zaman başlıyor?


Son başvurular 28 Ağustos 2017 tarihinde başlıyor, 6 Eylül 2017 tarihinde sona eriyor. Kurban Bayramı 1-4 Eylül tarihleri arasında olduğundan ötürü okul müdürlüklerinde onaylatma gerçekleşmeyecektir.

Sonuçların açıklanacağı tarih ise 8 Eylül 2017

Okulların açılacağı tarih MEB önceden belirtti: 18 Eylül 2017.

Puan denkliği ne zaman aktif oluyor?

Koordinatör Hatice Yılmaz başvuru yapacak olan öğrenciler ve veliler için “Açıkta kalan ya da yerleştiği okulu istemeyen öğrencileri yeni bir maraton bekliyor. Öğrenciler bu maraton içerisinde 3 kez tercih hakları bulunuyor. Tercih yapan öğrenci için, tercih yapacak lise için “açık kontenjan”ın olup olmaması önemli değil. Açık kontenjan görünmese dahi, o okuldan başka okula geçmek isteyen öğrenci olacağından ötürü, açık kontenjan kavramına dikkat edilmemeli. 3 kez başvuru yapılmasına rağmen öğrenci açıkta kalması durumunda il-ilçe nakil komisyonlarına başvurarak, o ilçedeki açık kontenjanlara yerleşme hakkı isteyebilir. 3 başvuruda yapılmayan şart 3 başvuru sonunda yapılacaktır: Puan denkliği!” açıklamasında bulundu.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.