sinop-haber TEOG 3. nakil başvuruları ne zaman sona eriyor? MEB e-Okul nakil sonuçları sayfası

0
493
sinop-haber TEOG 3. nakil başvuruları ne zaman sona eriyor? MEB e-Okul nakil sonuçları sayfası
sinop-haber TEOG 3. nakil başvuruları ne zaman sona eriyor? MEB e-Okul nakil sonuçları sayfası
TEOG 3. nakil yerleştirme başvuruları (son nakil) 28 Ağustos 2017 tarihinde saat 10:00’da başladı. MEB e-Okul sayfasında başvurular yapılırken, araya Kurban Bayramı girdiğinden ötürü veliler ve öğrenciler için son başvurularda iki gün yoğunluk bekleniliyor. Başvurular ne zaman sona erecek sorusuna MEB’in yayımladığı kılavuzda cevap verilirken, son başvurular üzerine önemli bilgiler haber içeriğinde yer alıyor. TEOG son nakil yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak? Bakanlık resmi tarihi paylaştı.

Milli Eğitim Bakanlığı, TEOG’a dair son başvurular 28 Ağustos 2017 tarihinde başladığını duyurdu. İkinci nakil yerleştirme sonuçlarının açıklanmasından hemen sonra başvuruları başlatan bakanlık, başvurularının ne zaman sona ereceğini açıkladı. Buna göre başvurular 6 Eylül 2017 tarihinde saat 17:00’de sona erecek. Başvurular internet üzerinden ortaöğretim müdürlüklerinden yapılabiliyor. Başvuruların başlamasından sonra resmi tatil olmasından ötürü birçok veli ve öğrenci başvuruları 5-6 Eylül arasında yapması bekleniliyor.

Başvuru yapmak için tıklayınız

Tercih listesini görmek için tıklayınız

TEOG nakil yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak?

TEOG sonuçları üzerinden Google’da aramalar yapılırken, MEB yayımladığı kılavuzda sonuçların ne zaman açıklanacağını duyurdu. Buna göre sonuçlar 8 Eylül Cuma günü sabah saat 09-10 arası açıklanması bekleniliyor.

Son başvurularda yapılması gerekenler nelerdir?

Öğrenci şu ana dek herhangi bir ortaöğretim kurumuna atama durumu gerçekleşmediyse, son başvurularda istediği okula yerleşme durumunda nasıl bir yoldan gitmesi gerekiyor. Puan denkliği ve açık kontenjan konusunda veli nasıl hareket etmeli? Eğitim koordinatöründen önemli bilgiler haber videosunda…

Nakil başvurularından sonra süreç nasıl devam edecek?

Öğrenci, 3 nakil başvurusundan da herhangi bir ortaöğretim kurumuna yerleşmediği durumunda, il/ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca il/ilçe sınırları içerisinde nakil tercih başvuruların alınması gerçekleşecek. 11 Eylül’de başlayacak olan başvurularda “puan denkliği” aranacak.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.