sinop-haber TEOG 3. nakil sonuçları ne zaman açıklanacak: e-Okul sonuç sayfası | Başvurular bugün sona eriyor

0
431
sinop-haber TEOG 3. nakil sonuçları ne zaman açıklanacak: e-Okul sonuç sayfası | Başvurular bugün sona eriyor
sinop-haber TEOG 3. nakil sonuçları ne zaman açıklanacak: e-Okul sonuç sayfası | Başvurular bugün sona eriyor
TEOG 3. nakil lise sonuçları, e-Okul’da ne zaman açıklanacak sorusu velilerin ve öğrencilerin gündemine girdi. TEOG nakil başvuruları (son başvurular) bugün saat 17:00’de sona eriyor. Kurban Bayramı’ndan ötürü birçok veli başvuruları dün ve bugün yapmaya başlarken, Milli Eğitim Bakanlığı başvuruların uzatılmayacağı açıklamasını önceden yapmıştı. Başvuruların ardından gözler sonuçlara çevrilecek. Son nakil başvuru sonuçlarının ardından süreç nasıl gerçekleşecek? Puan denkliği ne zaman geçerli olacak?

TEOG üzerinden yapılan son nakil başvuruları bugün saat 17:00’de sona eriyor. Üçüncü başvurular bugün sona ererken, şu ana kadar herhangi bir ortaöğretim kurumuna atanamayan öğrenciler için bakanlık tercih listelerini internet üzerinden paylaştı. Eğitim uzmanları lise başvurularında boş kontenjan üzerine önemli açıklamalarda bulundu. Uzmanlar kontenjan olmayan okula yerleşen öğrenci başka bir okula nakil başvurusunda bulunma durumu olacağından ötürü boş kontenjan üzerinden hareket edilmemesi gerektiği uyarılarında bulundu. Uzmanlar, YEP puan dilimine göre başvuruların daha sağlıklı sonuçlar elde edileceğini açıkladı.

Başvuru yapmak için tıklayınız

Tercih listesini görmek için tıklayınız

TEOG nakil yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak?

TEOG sonuçları üzerinden Google’da aramalar yapılırken, MEB yayımladığı kılavuzda sonuçların ne zaman açıklanacağını duyurdu. Buna göre sonuçlar 8 Eylül Cuma günü sabah saat 09-10 arası açıklanması bekleniliyor.

Son başvurularda yapılması gerekenler nelerdir?

Öğrenci şu ana dek herhangi bir ortaöğretim kurumuna atama durumu gerçekleşmediyse, son başvurularda istediği okula yerleşme durumunda nasıl bir yoldan gitmesi gerekiyor. Puan denkliği ve açık kontenjan konusunda veli nasıl hareket etmeli? Eğitim koordinatöründen önemli bilgiler haber videosunda…

Nakil başvurularından sonra süreç nasıl devam edecek?

Öğrenci, 3 nakil başvurusundan da herhangi bir ortaöğretim kurumuna yerleşmediği durumunda, il/ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca il/ilçe sınırları içerisinde nakil tercih başvuruların alınması gerçekleşecek. 11 Eylül’de başlayacak olan başvurularda “puan denkliği” aranacak.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.