sinop-haber ‘Türkiye Ortadoğu’nun bir numarası’

0
303
sinop-haber 'Türkiye Ortadoğu’nun bir numarası'
sinop-haber 'Türkiye Ortadoğu’nun bir numarası'
Başbakan’ın Vietnam ziyaretini takip eden Doğan TV Ankara Temsilcisi Hakan Çelik’in izlenimlerini cnnturk.com’a yazdı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın günübirlik Ürdün ziyaretini takip ettikten sonra Başbakan

Başbakan Yıldırım Hanoi’de dün yaptığı konuşmada ekonomik ve sosyal kalkınmaya dikkat çekerken Vietnam için “yükselen ejderha” ifadesini kullandı.

Gelecek yıl Türkiye- Vietnam diplomatik ilişkilerinin 40. yılı kutlanacağı için Yıldırım 2018’in “Kültür Yılı” ilan edilmesini teklif etti…

Biraz da

Türkiye’nin en önemli küresel markası ve yumuşak gücü olan Türk Hava Yolları’yla bir kez daha gurur duydum. Geldiğim uçak neredeyse tamamen doluydu ve çok sayıda transit yabancı yolu vardı.

İstanbul’dan Vietnam’a günlük sefer planlamak kolay iş değil. Vietnam Türkiye’de çok tanınmıyor. Fakat iki ülke arasında ciddi bir ticaret hacmi var. Öyle ki burasıyla Avrupa’da birçok ülkeden bile daha yoğun temas halindeyiz. Geçen yıl ticaret hacmimiz 1,5 milyar dolara yükseldi. Ayrıca Türk yatırımcıların Vietnam’da 704 milyon dolarlık 15 yatırımı bulunuyor.

İşte bu nedenle THY geçen sene bu hattı açarak çok doğru bir hamle yaptı. Ekonominin ve havacılığın geleceği Asya’da. THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı ve ekibi de işte bu hatlarda daha etkili olmak için yoğun seferberlik ilan etmiş durumda. 

(Yorucu seyahat ve görüşme trafiğinin ardından Başbakan Binali Yıldırım bazı bakanlar ve heyet üyeleriyle Hanoi’nin merkezindeki göl çevresinde yürüyüşe çıktı. Helio isimli bir kafede mola verip çay kahve eşliğinde sohbet ettik. Bakan Mehmet Şimşek bu arada Başbakan’a ekonomiyle ilgili son gelen verileri aktardı. Bir saat kadar sonra otele döndük, kabinde daha önce Sağlık Bakanı olarak görev yapan Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ “Hem sağlığımız için 14 bin adım attık, hem de ekonomiyle ilgili güzel haberler aldık” diyerek memnuniyetini dile getirdi. )

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.