sinop-haber Tutuklu gazeteci Murat Aksoy, savunmasında ‘Adalet Yürüyüşü’ne gönderme yaptı

0
331
sinop-haber Tutuklu gazeteci Murat Aksoy, savunmasında 'Adalet Yürüyüşü'ne gönderme yaptı
sinop-haber Tutuklu gazeteci Murat Aksoy, savunmasında 'Adalet Yürüyüşü'ne gönderme yaptı
FETÖ’nün medya yapılanması davasında tutuklu olarak yargılanan gazeteci Murat Aksoy, delil olarak gösterilen telefon görüşmelerinin, gazetecilik çerçevesinde yaptığı görüşmeler olduğunu anlatarak suçlamaları reddetti, “Ayağımda adalet ayakkabısı var. Sayın Kılıçdaroğlu’nun yürüyüşte giydiği ayakkabıdan. Adaletinize güveniyorum. Tahliyemi ve beraatimi istiyorum” dedi.

FETÖ’nün medya yapılanmasına ilişkin “örgüt üyeliği” suçundan yargılandıkları davadan tahliye edildikten sonra “darbeye teşebbüs” soruşturması nedeniyle tekrar tutuklanan Atilla Taş ve Murat Aksoy’un da aralarında bulunduğu 12’si tutuklu 13 sanığın yargılandığı davanın ikinci duruşması başladı.

İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen ikinci duruşmaya tutuklu sanıklar Gökçe Fırat Çulhaoğlu, Yakup Çetin, Bünyamin Köseli, Cihan Acar, Abdullah Kılıç, Oğuz Usluer, Atilla Taş, Hüseyin Aydın, Murat Aksoy, Mustafa Erkan, Seyit Kılıç, Yetkin Yıldız katıldı. Tutuksuz yargılanan sanık Ali Akkuş duruşmada hazır bulundu. Duruşmaya sanıkların yakınları izleyici olarak katıldı. Duruşmada tutuklu sanıklardan Hüseyin Aydın, savunmasında  “Suçlamayı kabul etmiyorum. Tahliyemi talep ediyorum”  dedi.

Tutuklu sanıklardan gazeteci Murat Aksoy da şunları söyledi: “31 Mart’ta Suç vasfımızın değişebileceği gerekçesiyle tahliye edildik. Suç vasfımız değişti. Ancak biz daha hafif suç beklerken, daha ağır suçlamayla tutuklandık. Binin üzerinde yazı yazdım. 3 yüzden fazla televizyon programı yaptım. Hakkımda açılan bir dava yok. Eleştirisel yazılar yazıyorum. Hakkımdaki suçlamaları asla kabul etmiyorum. Cami, cemevi projesini, Cem evini camiye çevirme projesi olduğunu savunarak bir Alevi olarak eleştirdim. Tek suçum yazı yazmak. Gazetecilik suç değildir. Bu davalar açılırken yapılan özensizlik Türk adaleti açısından acı verici. Alevi, solcu, sosyal demokrat kimliğimi hiç gizlemedim. Dosyada delil olarak sunulan yaptığım telefon görüşmeleri mesleki görüşmelerdir. 13 farklı kişiyle yaptığım görüşmelerde, süreklilik yok. İçerik yok. Tamamen mesleki görüşmelerdir. Ayağımda adalet ayakkabısı var. Sayın Kılıçdaroğlu’nun yürüyüşte  giydiği ayakkabıdan. Adaletinize güveniyorum. Tahliyemi ve beraatimi istiyorum.”

Murat Aksoy’un savunmasının tamamlanmasından  sonra duruşmaya  ara verildi.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.