sinop-haber Valenin saldırısına uğrayan kadın anlattı

0
316
sinop-haber Valenin saldırısına uğrayan kadın anlattı
sinop-haber Valenin saldırısına uğrayan kadın anlattı
Muğla’nın Bodrum İlçesi’nde, kadın sürücüye hakaret eden ve saldıran vale, “30 saniyelik görüntülerle 15 yıllık mesleğimizi karalamaya ve hüküm vermeye çalışıyorlar. Çok sabırlı davrandık” dedi. Saldırısıya uğrayan Nezire C. ise, olay sırasında yaşadıklarını Doğan Haber Ajansı’na anlattı.

Geçen cumartesi günü yaşanan olayda, Yalıkavak Mahallesi Küdür Yarımadası’ndaki bir beach cluba otomobille giden kadınlar, mekanda çalışan valenin saldırısına uğradı. Kadınlara hakaret eden vale, ’Keşke erkek olsaydın görürdün’ diyerek tehdit etti. O anları, araçta bulunan kadınlardan biri, cep telefonunun kamerasıyla kaydedip, sosyal medyada paylaştı. Görüntüler internet ortamında büyük tepki görürken, Bodrum Cumhuriyet Savcılığı da olayla ilgili soruşturma başlattı.

İşletme Müdürü E.G. ile kadın sürücüye ’in aşağı’ diye bağıran vale K.S. (38) ile yanındaki vale S.S.’nin (33) ifadesine başvuruldu. Üç kişi emniyet müdürlüğüne giderek ifade verirken, olaydan hemen sonra İstanbul’a döndüğü tespit edilen kadın sürücünün ise emniyete veya Savcılığa suç duyurusunda bulunmadığı ortaya çıktı. 

Vale: Sabırlı davrandık

Vale S.S. yaptığı açıklamada, “30 saniyelik görüntülerle 15 yıllık mesleğimizi karalamaya ve hüküm vermeye çalışıyorlar.

Olay o görüntülerden tam 30 dakika önce başladı. Sürücü kadın, beach cluba geldiğinde otoparkın kuralları olduğunu aracı yerleştirmek istediğimizi söyledik. Aracı istediği yere koyacağını söyleyince, tartışma çıktı. Tesisin belirli kuralları olduğunu, kalabalık olması nedeniyle sıkıntı yaşanabildiğini söyledik. Kibarca davrandık, bu işten ekmek yiyoruz.

Yıllardır başımıza ilk kez böyle bir olay geliyor. Ardından ikna olmayarak kadın sürücü tesisten çıktı. 2 dakika sonra daha kızgın vaziyette geri döndü. Bu kez bir yandan tartışırken, bir yandan da diğer konuklarımızın giriş yapacağı yolu aracıyla kapattı. Bir yandan aracını çekmezken, bir yandan da arkadaşım K.S ve bana ağza alınmayacak hakaret ve küfürler ediyordu.

Çok sabırlı davrandık, adeta bizi tahrik etmek için geri dönmüştü. Tüm bunlar tesisimizin 3-4 kamerasında yarım saatlik görüntü şeklinde var. Biz bu görüntüleri Savcılığa teslim ettik. O görüntülerde olay her şeyiyle ortada. Kimin kime ne yaptığı belli. Emniyete ifade vermeye gittiğimizde şikayetçi olmadığını öğrenince gerçekten şok olduk. Yargı süreci her şeyi ortaya çıkaracak” dedi.

“Arkadaşımızı dinlendiriyoruz”

İşletme müdürü E.G. ise “Görüntüleri yarım saat inceledik. Bizim personelimiz çok sabırlı davranmış ancak sonunda istenmeyen olaylar olmuş. Tabii ki üzüntülüyüz. Çünkü tam 20 yıldır turizme hizmet veriyoruz. Burada bu ve benzeri hiç bir olay yaşanmadı. Olayın ardından K.S. arkadaşımızı dinlendiriyoruz. Emniyete ifadeler verildi. Elimizdeki kamera kayıtlarını da teslim ettik. Yargı süreci başladı. Yargılama süresinin ardından biz de açıklama yapacağız. Kadından şikayetçi olmadık” dedi.

Olayda otomobil sürücüsü ve yanındaki kadın arkadaşının kimliklerinin tespit edildiği ve olay günü İstanbul’a dönmeleri nedeniyle ifadelerinin alınamadığı her iki kadının da ayın 19’unda Bodruma gelerek ilçe emniyet müdürlüğünde ifade verecekleri öğrenildi.

Saldırıya uğrayan kadın konuştu 

Muğla’nın Bodrum ilçesinde, beach cluba gittiği sırada vale S.S. ve K.S.’nin saldırısına uğrayan Nezire C., olay sırasında yaşadıklarını Doğan Haber Ajansı’na anlattı. İstanbul’da özel bir firmada satış temsilcisi olarak çalışan ve 2 yeğeni ile birlikte 2 günlüğüne Bodrum’a tatile geldiğini belirten Nezire C., o gün plajda iyi bir yer bulabilmek için erken saatte yola çıktıklarını ifade edip, şunları söyledi:

“Yeğenimin biri ile beach cluba girişimizde kapıdaki valelere rica ettik, arabayı kolay bir yere koysunlar diye. Çünkü 15 dakika sonra tekrar çıkıp, otogara gidip yeğenimi alacağım ve sonra yine geleceğim dedim.

Eşyalarımızı yerleştirdikten sonra diğer yeğenimi almak için arabamın başına geldiğimde benden otopark ücreti istediler, ben de tamamen gitmiyorum, eşyalarım burada, geri geleceğim dedim. “Ücreti vermezsen bir daha geri gelemezsin” dediler, ben de ‘bu konuyu yönetimle konuşurum, ücreti de veririm’ dedim.

Otogara gittim. İkinci yeğenimi alıp geri geldiğimde arabamı parka beni de içeriye almayacaklarını söylediler. Ben de yönetimle görüşüp bu sorunu çözmek istedim, ancak kimseye ulaşamadım. Aracımın içinde iken tartışma başladı, yeğenim de arkada oturuyordu, o anda ’Arkadaki araçlar geçsin, çek arabanı dışarı çık’ dediler. Ben de çıkmak istemedim, çünkü eşyalarım içerideydi ve valeler beni almak istemiyordu. Tartışma büyüdü, o anda ’Seni kucağıma alır, götürürüm’ dedi valenin biri, ’Sen de nereye götürüyorsun adliyeye mi’ dedim. İki günlük tatilimiz var, zehir etmeyelim diye sabırlı davranıyorduk.

O anda birisi de bana ’fahişe’ diye bağırınca, beynim döndü ben de küfür etmeye başladım. Evet küfür ettim, ardından bana saldırınca da küfür ettim, çünkü sinirden ağlamaya başlamıştım.

Şu anda bir ay önceden programlı işlerim için İzmir’deyim ve sonra İstanbul’a geçeceğim. Olayda bana saldıran ve hakaretler eden iki vale işten atılmadıkça, tesis bu yaşadıklarımdan ötürü özür dilemedikçe davacı olmaktan vazgeçmeyeceğim.

Şu anda ben ve iki yeğenim ifadelerimizi vermedik, ya İstanbul’dan ya da Bodrum’a gelerek vereceğiz. Avukatım ile görüşmelerim devam ediyor. Ancak bu olay nedeniyle benim ve yeğenlerimin psikoloji bozuldu. Bodrum gibi bir yerde böyle bir tesise bu tür valeler yakışmıyor, en ağır şekilde cezalandırılmalarını istiyorum” dedi.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.