sinop-haber ‘Veliler çocuğu, öğretmenin kucağında görmüş’

0
402
14 yaşındaki çocuğa tacizden tutuklandı!
14 yaşındaki çocuğa tacizden tutuklandı!
Diyarbakır’da, 7 yaşındaki 4 kız öğrencisine cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla 11 Mayıs 2016 tarihinde tutuklanan 25 yaşındaki öğretmen A.D.’nin yargılanmasına devam edildi. Davanın son duruşmasında esas hakkındaki görüşünü açıklayan savcı, sanığın 4 çocuğa karşı ‘Çocuğun cinsel istismarı’ suçundan 48 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını istedi.

Söz hakkı verilen sanık A.D., aleyhine ifade veren öğrencinin babasının kendisine düşmanlık beslediğini öne sürerek, “Bu öğrencim çok yaramaz bir çocuktu. Buna diğer aileler de şahittir. Çocukları boş derslerde beden eğitimine çıkarıyordum. Ben sınıfta kalıp, öğrenim olarak geride kalan çocuklara ek ders veriyordum. Suçlamaları kabul etmiyorum” dedi.

Veliler çocuğu sanığın kucağında görmüş

Daha sonra esas hakkındaki görüşünü açıklayan savcı, olay tarihinde çocuklarının durumunu sormak için okula giden bir ailenin sanığın sınıfına girdiğini, küçük mağduru şüphelinin kucağında gördüğünü ifade etti. Savcı, bunun üzerine telaşlanan A.D.’nin mağduru yere indirdiğini, bu sırada önünü defter ile kapattığını kaydetti. Panikleyen sanığın mağdurun eteğinin fermuarını çektiğini ve velilerle kekeleyerek konuştuğunu kaydeden savcı, sınıftan çıkan velilerin arka tarafa geçip pencereden baktığında, A.D.’nin pantolonun fermuarını çektiğini gördüklerini söyledi. Velilerin durumu

‘Kötü bir öğretmen’

Soruşturma kapsamında 7 yaşındaki mağdurların ifadelerinin alındığını belirten savcı, küçük öğrencilerin şüpheliyi ‘kötü bir öğretmen’ olarak tanımladıklarını, “Çocukları kucağına alıp, öpüyor ve ısırıyor” dediklerini kaydetti.

Sanığın 4 çocuğa karşı ‘Çocuğun cinsel istismarı’ suçundan cezalandırılmasına yetecek kadar delil bulunduğunu iddia eden savcı, A.D.’nin 48 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını ve tutukluluk halinin devamına karar verilmesini istedi.

Sanık A.D.’nin tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme, savcılığın görüşüne karşı sanığa savunmak yapmak için süre vererek, duruşmayı Kasım ayına erteledi.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.