sinop-haber Yalova’daki Topçular Feribot İskelesi’nde araç yoğunluğu

0
369
sinop-haber Yalova'daki Topçular Feribot İskelesi'nde araç yoğunluğu
sinop-haber Yalova'daki Topçular Feribot İskelesi'nde araç yoğunluğu
Kurban Bayramı tatilinin son gününde dönüş yolundaki tatilciler, Yalova’daki Topçular Feribot İskelesi’nde araç yoğunluğu oluşturdu.

Tatili il dışında geçiren İstanbulluların dönüş için Osmangazi Köprüsü’nü de tercih etmeleri sebebiyle geçen yıllara göre kent merkezinden geçen karayollarında, trafik tıkanıklığı ve uzun araç kuyrukları oluşmadığı gözleniyor.

Yalova’daki Topçular Feribot İskelesi’nde zaman zaman araç yoğunluğu yaşanıyor. Osmangazi Köprüsü’nde ve bağlantı yollarında ise trafiğin akıcı olduğu görülüyor.

İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) yetkililerinden alınan bilgiye göre, Topçular-Eskihisar hattındaki feribot sayısı tedbir amacıyla 17’ten 18’ye çıkarıldı. İstanbullines da Eskihisar-Tavşanlı hattında 4 feribotla hizmet veriyor.

Tatilcilerin dünden dönüşe geçmesi ve feribot sayısının artırılması dolayısıyla sürücüler iskeledeki istif alanında fazla beklemiyor.

Öte yandan, İDO yetkililerinden alınan bilgiye göre, gece 12.00’den 16.00’ya kadar yapılan 290 seferde 12 bin 780 araç taşındı.

Tatilin son gününde artması beklenen yoğunluk sebebiyle olumsuzluk yaşanmaması için trafik ekipleri de çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.