sinop-haber Yerel yönetim raporları Beştepe’ye geldi, başkanların kaderi belli olacak

0
330
sinop-haber Cumhurbaşkanı Erdoğan üç üniversiteye rektör ataması yaptı
sinop-haber Cumhurbaşkanı Erdoğan üç üniversiteye rektör ataması yaptı
AK Parti tarafından araştırma, anket ve bölge müfettişleri raporlarıyla hazırlanan yerel yönetim dosyaları tamamlandı. Dosyalar Erdoğan tarafından incelenecek ve halkın beklentilerini karşılayamayan belediye başkanları 2019’da aday olamayacak.

 

Bölge müfettişlerinin izlenimleri

Ayrıca araştırmalarla belediye başkanlarının seçim çevrelerindeki algısı ölçüldü. Bir önceki anketlerle aradaki farklar çıkarıldı. Halkla ilişkiler, vatandaşlar üzerindeki etkisi, seçim vaatlerini yerine getirip getirmedikleri açısından değerlendirildi. Bölge halkından, teşkilattan ve milletvekillerinden gelen bilgi ve belgeler de değerlendirmeye alındı. Parti genel merkezi tarafından görevlendirilen bölge müfettişlerinin izlenimleri de dosyaya konulan son değerlendirmeler oldu. AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı, başkanlarla ilgili dosyaları, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a iletti. Son değerlendirmeler Erdoğan başkanlığında yapılacak.

Beklentiyi karşılayamayan aday olmayacak 

Ankara’da gerçekleştirilecek toplantıya, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan katılacak ve belediyelerden beklentileri dile getirecek ve eleştiriler yöneltecek. Halkın beklentilerini karşılamayan başkanların 2019 Mart seçimlerinde aday yapılmayacağı ifade edildi.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.