sinop-haber Yurtkur sorgu sayfası: 2017 KYK sonuçları ne zaman açıklanıyor?

0
343
sinop-haber Yurtkur sorgu sayfası: 2017 KYK sonuçları ne zaman açıklanıyor?
sinop-haber Yurtkur sorgu sayfası: 2017 KYK sonuçları ne zaman açıklanıyor?
2017 KYK yurt sonuçları ne zaman yurtkur sayfasında açıklanacak? ‘KYK yurt’ üzerinden birçok üniversite öğrencisi Google’da arama yapıyor. Başvuru yapan üniversite öğrencileri sonuçların açıklanmasını beklerken, gözler 2017 KYK burs başvuruları ne zaman başlıyor sorusuna çevrildi. Burs başvurusunun ne zaman açıklanacağı merak konusu oldu. Gerek ilk defa üniversiteye giren öğrenciler gerek akademik hayatına devam edenler, Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun açıklamasını bekliyor. Burslar ilk olarak “öncelikli belge”ye sahip olanlara verilecek. Öncelikli belge nedir? Haber içeriğimizde…

Aradan 5 gün geçti, üniversite öğrencileri e-Devlet üzerinden başvurularını yaptı. Kredi ve Yurtlar Kurumu başvuruları 20 Ağustos 2017 tarihine sona erdirdi. Başvurular 6 gün sürdü, 20 Ağustos 2017 tarihinde süreç sona erdi. İki kesim başvuru hakkına sahip oldu: İlk defa üniversiteyi kazanan öğrenciler ve üniversiteye devam eden öğrenciler. Başvuruların ardından kurum kendi sitesinde açıklama yaptı. Başvuruların sona erdiğini açıklayan kurum, toplam 368 bin 954 öğrencinin başvurduğunu belirtti. e-Devlet üzerinden yapılan başvuruları toplam 11 farklı kurum inceleyecek. 11 kurumun inceleme sonrası Kredi ve Yurtlar Kurumu başvuru sonucunu açıklayacak.

Üniversite yurt başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

Kredi ve Yurtlar Kurumu, ÖSYM gibi sonuç takvimi belirtmiyor. Sonuçların hangi tarihte açıklanacağı konusunda bilgi vermeyen kurumun geçen seneleri baz alındığında sonuçlar 5 Eylül 2017 ile 30 Eylül 2017 tarihleri arasında açıklanması bekleniliyor.

Sonuçlar kurumun resmi web sitesinde açıklanacak.

YÖK başvurusu: Burs ücretleri belli oldu

KYK burs başvurusu ne zaman başlayacak? Öncelikli belgeyi kimler alabilir?

Kredi ve Yurtlar Kurumu başvuruları en yakın tarihte başlatacağını açıkladı. Başvuru tarihini belirtmeyen kurum, hangi öğrencilerin başvuracağını açıkladı. Kurum ilk olarak öncelikli öğrencileri değerlendirecek. Öncelikli belgeler kimlere verilmektedir:

Şehit/Gazi çocuğu (Şehit bekar ise bekar kardeşi/gazi bekar ise kendisi) (İlgili Kurum ve Kuruluşlardan alınacak belge),

Rapor devlet hastanelerinden alınıyor

Sağlık kurulu raporu ile %40 ve üzerinde engelli olduğu belgelendirenler.(Tam teşekküllü Devlet Hastanesi)

Kurumun araştıracağı iki belge

Lise ve dengi öğrenimlerini Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı yetiştirme yurtlarında barınarak tamamlayanlar (Kurumumuz tarafından araştırılacaktır.)
Darüşşafaka Lisesinden mezun olanlar, (Kurumumuz tarafından araştırılacaktır.)

Spor üzerine belgeler

Milli futbolcular Futbol Federasyonundan alınacak belge (diğer branşlarda milli olmuş amatör sporcular Kurumumuz tarafından T.C Gençlik ve Spor Bakanlığından Milli Sporcu Belgesi.)
Anne ve babası vefat edenler,(Kurumumuz tarafından Mernis’den alınmaktadır.)

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.