sinop-haber Yüzlerce arı kovanı kül oldu

0
364
sinop-haber Yüzlerce arı kovanı kül oldu
sinop-haber Yüzlerce arı kovanı kül oldu
Antalya’nın Serik ilçesinde çıkan orman yangınında yaklaşık 100 dönümlük alan zarar gördü. Kontrol altına alınan yangında bir ev ve yüzlerce arı kovanı kül oldu.

Bucak köyü Kuşçalı mevkiinde saat 16.00 sırasında henüz belirlenemeyen bir nedenle yol kenarından başladığı tahmin edilen yangın havanın rüzgarlı ve kuru olması nedeniyle kısa sürede büyüdü. Köylerdeki vatandaşların haber vermesiyle bölgeye 2 yangın söndürme uçağı, 5 helikopter,35 arazöz, Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri, 4 iş makinesi sevk edildi. Ormanlık alanların içinde yerleşim yerlerinde bulunması nedeniyle vatandaşlar büyük panik yaşadı. Rüzgarın tersten esmesi nedeniyle yangın makilik ve ormanlık alanda etkili oldu. Alanın sarp kayalık olması nedeniyle yangına karadan güçlükle müdahale edildi.

Alevlerin arasında kalan köylülerden Tevhik Vural’ın samanlığı ve bir evi yandı. Ahırdaki küçükbaş hayvanlar son anda tahliye edildi. Evlerin yakınında alevlere teslim olan kuru ot balyaları bir iş makinesi tarafından toprakla üzeri kapatıldı. Bucak Köyü’nün yeni ve tarihi mezarlığında yangında tahrip olurken, ağaçtan elektrik ve telefon direkleri de yandı. Köprü Çayı’nın yakın olması nedeniyle helikopterler çaydan aldıkları suları hemen alevlerin üzerine bıraktı. Bölgede çok sayıda arı kovanında yangından zarar gördü. Yaklaşık 3 saatlik çalışmanın ardından yangın kontrol altına alındı. 

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.