Son Dakika… Adana’da bir eve yapılan baskında 7 DEAŞ’lı yakalandı

0
370
Son Dakika... Adana'da bir eve yapılan baskında 7 DEAŞ'lı yakalandı
Son Dakika... Adana'da bir eve yapılan baskında 7 DEAŞ'lı yakalandı
Adana’da bir eve yapılan baskında 7 DEAŞ’lı gözaltına alındı

Adana Güvenlik Müdürlüğü terör örgütü DEAŞ’ın hücreli evi oluşturduğu ve canlı bomba geldiği yönündeki istihbarat üstüne şafak vakti 250 polisle eve askın yaptı.
Adana Güvenlik Müdürlüğü Terörle Uğraş Şube Müdürlüğü ekipleri Seyhan ilçesine yan Yeşilyurt Mahallesinde terör örgütü DEAŞ militanlarının hücresel evi oluşturduğu istihbaratı geldi. Polis bu istihbarata üzerine harekete geçerek bir vakit DEAŞ militanlarını takibe aldı.

Canlı bomba olacaklardı

Terör ekipleri teröristlerin hücresel evine yüklü miktarda bomba ve silah getirdiği canlı bomba olacakları bilgisine ulaştı. Bu data doğrultusunda işlem planlandı. Terör ekipleri şafak vakti 15 zırhlı araç, özel harekat ile birlikte 250 polisle şafak vakti düğmeye bastı. Belirlenen adrese gelen polisler evin bulunduğu sokağı evin arkasına ve diğer iki sokağı abluka altına aldı. Özel harekat polisleri çelik kalkanlarla eve doğru yaklaşıp bir vakit sora kapıları kırarak eve girdi. Polis evde yer alan 7 kişiye nezaret işlemi yaparken çevrede özel harekat polisi de kuş uçurtmadı.

Helikopterle takviye verildi

bu arada operasyona helikopterde havadan destek verdi. Zanlılar gözaltına alındıktan sonradan eve bomba tahrip ekipleri geldi. Evde bomba arama çalışmaları devam ediyor. bu vesileyle polisler sokak başlarını uzun namlulu silahlarla tutmaya devam ederken sokağa antre çıkışlar yasaklandı. Sabahleyin polisleri gören vatandaşlarda şok oldu. Polisin hücre evindeki çalışmaları devam ediyor.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.