Son dakika… AK Parti’den Merve Kavakçı açıklaması

0
479
Son dakika... AK Parti'den Merve Kavakçı açıklaması
Son dakika... AK Parti'den Merve Kavakçı açıklaması
Merve Kavakçı’nın Kuala Lumpur Büyükelçiliğine atanmasıyla ilgili olarak yapılan eleştirilere AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Mahir Ünal’dan cevap geldi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısının ardından parti genel merkezinde basın toplantısı düzenledi.

Mahir Ünal’ın açıklamaları:

AK Parti ile MHP arasında herhangi bir sorun söz konusu değildir. AK Parti ile MHP arasında liderler düzeyinde herhangi bir sorun söz konusu değildir. Bazı genel başkan yardımcılığı seviyesinde yapılan açıklamalardan duyulan rahatsızlık da
tarafımızdan zaten açıklanmıştır.

Merve Kavakçı’nın Kuala Lumpur Büyükelçiliğine atanması

Bu, siyasi iradenin aldığı bir karardır ve bu kararı birilerinin eleştirmiş olması da siyasetin doğası gereğidir. Ama şunu da unutmamak gerekir ki bu ülke, Sayın Merve Kavakçı’nın şahsında bir inanç ve kıyafet özgürlüğünün nasıl engellendiğine de maalesef şahit olmuştur. Türkiye gibi özgürlüklerin, demokrasinin ve hukuk devletinin kıymetinin her an altının çizildiği bir ülkede geçmişte yaşanmış böyle bir tatsızlığın bugün bir iade-i itibar gibi tekrardan bir devlet tasarrufu ile eyleme dönüşmesini birilerinin yadırgamasını açıkçası anlamıyorum.

 

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.