Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kuzey Suriye açıklaması

0
373
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kuzey Suriye açıklaması
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kuzey Suriye açıklaması
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Harran’daki iftar öncesi ikinci durağı olan sınır ilçesi Akçakale’de PYD/YPG üzerinden Amerika’ya sert mesajlar iletti. Erdoğan, ‘Kuzey Suriye’de bir terör devletine müsaade etmeyeceğiz’ dedi.

Cumhurbaşkanı

‘Kuzey Suriye’de devlet kurulmasına asla müsaade etmeyeceğiz’

Vatanı bölmek isteyenlere her yeri dar ve mezar edeceklerini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İşte Kandil, işte Tendürek, Cudi Gabar, Bestler Deresi buralarda mücadeleler ortada. Şehitlerimiz olmuyor mu? Oluyor ama bu mücadeleyi kararlı şekilde sürdüreceğiz” dedi.

Erdoğan, konuşmasının bu bölümünde Bakara Suresi’nin 154’üncü ayetini Arapça okudu ve ardından Türkçe tercüme ederek, “Hüküm ortada; kesinlikle Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyiniz, onlar diridirler, ancak bilemezsiniz. Onlar bizimle beraber ve şehadet makamların en yükseğidir. Türkiye Cumhuriyeti’nden başka devlet yok. Paralel devlet, şu, bu asla tanımıyoruz. Terör devleti buna müsaade etmedik etmeyeceğiz ve gereği neyse yaparız. Şimdi güneyimizde Suriye’nin kuzeyinde PYD, YPG bunlar bir gayretin içindeler. Akçakale’den sesleniyorum; yanınızda kim olursa olsun, arkanızda kim olursa olsun, bilesiniz ki Türkiye Cumhuriyeti devleti silahlı kuvvetleriyle, bütün imkanlarıyla kuzey Suriye’de bir devlet kurulmasına asla müsaade etmeyecektir. Bunu biz Amerika’ya da söyledik, diğer ülkelere de söyledik. Asla böyle bir şeye lütfen fırsat vermeyin, verirseniz oradaki mücadele farklı olur ve sizler terör devletleriyle anılırsınız. Bu konuyla ilgili mücadelemizi de sürdüreceğiz” diye konuştu.

Erdoğan konuşmasının sonunda referandumdaki destek için tekrar teşekkür ettiği vatandaşlardan 2019 yılında yapılacak seçimlerde daha yüksek oranda destek istedikten sonra Harran’a gitti.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.