Son Dakika… Ege Denizi’nde korkutan deprem

0
336
Son Dakika... Ege Denizi'nde korkutan deprem
Son Dakika... Ege Denizi'nde korkutan deprem
Ege Denizi’nde sabahleyin saat 05.48’de 5 büyüklüğünde bir deprem gerçekleşti. Yer Sarsıntısı İzmir’de de şiddetli şekilde hissedildi. Artçı depremler de devam ediyor. Saat 07.53’de benzer bölgede 4 büyüklüğünde bir deprem daha oldu.

Kandilli Rasathanesi ve Yer Sarsıntısı Araştırma Enstitüsü’nden alınan bilgiye göre saat 05.48’de Ege Denizi merkezli 5.0 büyüklüğünde bir zelzele kaydedildi. 15.3 kilometre derinliğinde meydana gelen zelzele İzmir ve çevre illerde de şiddetli bir şekilde hissedildi. Depremde mal ve can kaybı olmadı.

Tekrar Ege Denizi’nde saat 05.52’de 3.1 şiddetinde ve 06.13’te 3.3 şiddetinde ve 06.35’te de 3.0 şiddetinde 3 deprem daha kaydedildi. Peşpeşe yaşanan depremler nefret edilen şey ve panik yarattı.

Başbakanlık Felaket ve Acil Şart Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Yer Sarsıntısı Dairesinin tespitine göre de, saat 05.48’de merkez üssü İzmir’in Karaburun ilçesi açıkları olan 5 büyüklüğünde bir sarsıntı kaydedildi.

İzmir şehir merkezi ve çevresinde hissedilen depremin 9,88 kilometre derinlikte oluştuğu belirlendi.

Saroğlu: Can veya mal kaybı yok

İzmir AFAD Müdürü Osman Metin Saroğlu, Ege Denizi’nde Karaburun açıklarında meydana gelen 5 büyüklüğündeki deprem sebebiyle can veya mülk kaybı olmadığını söyledi. Saroğlu, sabaha karşı İzmir’in Karaburun ilçesi açıklarında yaşanan depreme ilişkin tanımlama yaptı. “Birincil belirlemelerimize kadar herhangi bir can veya mal kaybı yok.” diyen Saroğlu, görevlendirdikleri AFAD ekibinin İzmir’den Karaburun’a doğru yola çıktığını açıklama etti.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.