Son dakika… Kemal Kılıçdaroğlu, Enis Berberoğlu’nu ziyaret etti

0
353
Son dakika... Kemal Kılıçdaroğlu, Enis Berberoğlu'nu ziyaret etti
Son dakika... Kemal Kılıçdaroğlu, Enis Berberoğlu'nu ziyaret etti
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nu Maltepe Cezaevi’nde ziyaret etti. Ziyaret sonrası açıklama yapan Kılıçdaroğlu şu ifadeleri kullandı:’ Umarız adalet yerini bulur ve kısa sürede tahliye olur. Alınan karar hukukla bağdaşmayan bir karar. Adalet az yürür, ağır yürür ama yerini bulur.’

CHP lideri

Kılıçdaroğlu şunları söyledi: 

‘Adaletin mahkum edildiğin, hapse atıldığını gördüm. Terörle uzaktan yakından ilgisi olmayan insanların, haksız yere hapse atılan insanlar toplumun vicdanında yaralar açar. Uzun süre gazetecilik yaptı, bütün gazeteci arkadaşlara selamları var, morali yerinde, anılarını yazıyor. Umarız adalet yerini bulur ve kısa sürede tahliye olur. Alınan karar hukukla bağdaşmayan bir karar. Adalet az yürür, ağır yürür ama yerini bulur.’

 Enis Berberoğlu, Kılıçdaroğlu’nu görünce ne yaptı?

Kılıçdaroğlu’nu cezaevinde başsavcı ve cezaevi müdürü karşıladı. Cezaevi yönetiminin misafiri olan Kılıçdaroğlu ve beraberindeki heyet, yönetim odasında misafir edildi. Kılıçdaroğlu ve CHP heyetine çay ve kahve ikram edildi. Daha sonra ise Kılıçdaroğlu ve beraberindeki heyet, Berberoğlu ile görüşmek için hazırlanan bölüme geçti.

Berberoğlu, odaya girdiğinde ilk olarak Kılıçdaroğlu ile kucaklaştı. CHP’li Berberoğlu, “Sayın genel başkanım hoş geldiniz” dedi.

Berberoğlu daha sonra CHP heyetindeki kişilerle kucaklaştı. Sağlığının ve moralinin iyi olduğunu söyleyen Berberoğlu, adalet yürüyüşünün Türkiye’ye umut verdiğini söyledi.

 

 

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuşturCEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.