Son dakika…Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Bahçeli’ye Pensilvanya yanıtı

0
345
Son dakika...Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Bahçeli'ye Pensilvanya yanıtı
Son dakika...Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Bahçeli'ye Pensilvanya yanıtı
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ‘Adalet Yürüyüşü’nün 8. gününe basın açıklamasıyla başladı. Kılıçdaroğlu, Bahçeli’nin “soluğunuz yeterse Pensilvanya’ya kadar gidin, geri gelmeyin” açıklamasına yanıt verdi. Hayatı boyunca Pensilvanya’ya gitmediğini söyleyen Kılıçdaroğlu “Bahçeli istediğini söylesin, adalet istiyorum, adalet istiyorsa kendisi de gelsin yürüsün” dedi.

Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

”Ne Pensilvanya’ya gittim, ne konuştum, ne Pensilvanya bana teşekkür etti. Fetullah Gülen rahatsız olduğu zaman gazetelerde ilan var. Kime teşekkür ettiği var orada. Genel Başkan olarak sadece benim adım yok. Ben bu ülkede adalet istiyorum, adalet istiyorum. Adaletin olduğu yerde devlet düzelir. Adaletin olmadığı yerde insanın bir önemi yoktur. Bunu savunuyorsa sayın Bahçeli buyursun gelsin, bu ülkede adaletsizlik olsun diyorsa demeç vermeye devam etsin.”

Bahçeli ne demişti?

Twitter hesabından açıklama yapan Bahçeli, şunları demişti:

”Yürüyorlar, yazıyorlar, yüksek perdeden atıp tutuyorlar; neymiş adalet yokmuş! Buna bir şey diyemem, ama bunu dillendirenlere lafım çoktur. Birilerinin keyfine göre karar veren mahkeme ve hâkim olunca adalet mülkün temelidir; olmayınca adalet dinamitlenmiştir. İkiyüzlülük değil mi? FETÖ’cülerle bir olup adaleti katledenler, özellikle partimize kumpas kuranlar; ne adaleti, ne ahlakı ağızlarına almasınlar, komik kaçıyorlar. Evlatlarımız şehit oluyor, adaleti yürürken bulacaklarını zannedenlerden çıt yok! Yedi düvel karşımızda, ama uygun adım yürüyenlerden ses yok! Artık kör gözünü açtı. Yürüyün yürümesine de, aman düşmeyin; yarı yolda üşenip geri dönmeyin. Soluğunuz yeterse Pensilvanya’ya kadar gidin, geri gelmeyin!”

Bahçeli’den ‘Adalet yürüyüşü’ yorumu

 Ayrıntılar geliyor…

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.