Son dakika… Milli Savunma Bakanı’ndan Manisa’daki askerlerle ilgili açıklama

0
550
Son dakika... Milli Savunma Bakanı'ndan Manisa'daki askerlerle ilgili açıklama
Son dakika... Milli Savunma Bakanı'ndan Manisa'daki askerlerle ilgili açıklama
Milli Savunma Bakanı Işık, Manisa’da kışladaki gıda zehirlenmesi şüphesiyle ilgili konuştu. ‘ Milli Savunma Bakanlığı olarak görevinde ihmali olabilecek askeri personelle ilgili idari inceleme ve soruşturma başlattık. Teftiş Kurulumuzdan dört kişilik heyet şu anda incelemesini yapıyor’ dedi.

Manisa’da askerlerin kışlada zehirlenmesine ilişkin olarak Milli Savunma Bakanı Fikri Işık’tan önemli açıklamalar geldi. Bakan Fikri Işık, “(Manisada kışladaki gıda zehirlenmesi şüphesi) Milli Savunma Bakanlığı olarak görevinde ihmali olabilecek askeri personelle ilgili idari inceleme ve soruşturma başlattık. Teftiş Kurulumuzdan dört kişilik heyet şu anda incelemesini yapıyor.” dedi.

Sabotaj iddiaları

Manisa’da kışladaki gıda zehirlenmesine ilişkin “sabotaj” iddialarını değerlendiren Işık, “Hiçbir ihtimali dışlamadan her türlü ihtimalin üzerine gidiyoruz.” diye konuştu.

ABD’nin YPG mektubu

Bakan Işık, dün ABD’nin gönderdiği YPG mektubu ile ilgili de konuştu. Gönderilen mektupta DEAŞ’ın yenilmesinden sonra YPG’ye verilen silahların alınacağını söylenmişti.

Bakan Işık mektup hakkında, ‘Mektubu olumlu adım olarak görüyoruz” diye konuştu. Işık ayrıca ABD tarafından kendilerine gönderilen YPG’ye verilen silah envanteri ile basına yansıyan bilgiler arasında tutarsızlıklar olduğunu belirtti. “Çarşamba günü NATO toplantısında ABD’li bakanla oturup bu konuyu konuşacağız” diyen Işık, zırhlı araçların envanterde yer aldığını ancak sayılarda bir tutarsızlık olduğunu belirtti.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.