Son Dakika… Siirt’te yol kontrolü yapan güvenlik güçlerine saldırı: 1 şehit

0
509
Son Dakika... Siirt'te yol kontrolü yapan güvenlik güçlerine saldırı: 1 şehit
Son Dakika... Siirt'te yol kontrolü yapan güvenlik güçlerine saldırı: 1 şehit
Siirt Eruh’ta PKK’lı teröristlerin yol kontrolü yapan güvenlik güçlerine yönelik saldırısında bir güvenlik korucusu şehit oldu. Saldırıya anında karşılık veren güvenlik güçleri olay yerinden kaçan teröristleri etkisiz hale getirmek için bölgede operasyon başlattı.

Alınan bilgiye göre, Eruh-Çizmeli-Bilgili-Doğanca-Okçular yolunda, terör örgütü PKK mensupları, yol emniyetini sağlayan karma time Bilgili köyü istikametinden uzun namlulu silahlarla saldırdı.

Operasyon başlatıldı

Açılan ilk ateşte başından isabet alan bir güvenlik korucusu olay yerinde şehit düştü. Güvenlik güçlerince anında saldırıya karşılık verilmesiyle çıkan çatışmanın ardından kaçan terör örgütü PKK mensuplarının etkisiz hale getirilmesi için başlatılan operasyon sürüyor.

Bilgili köyünde sokağa çıkma yasağı

Saldırının gerçekleştiği Bilgili köyü mülki sınırlarının tamamında sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Eruh Kaymakamlığından konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Söz konusu terör eylemini yapan bölücü örgüt mensuplarının Bilgili köyü sınırları içerisinde olabileceğinden, yapılacak operasyonların sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi ve sivil vatandaşlarımızın zarar görmemesi için Eruh Kaymakamlığımızca Bilgili köyü mülki sınırlarının tamamını kapsayacak şekilde 22 Haziran tarihi saat 01.00’den 23 Haziran tarihi saat 01.00’e kadar önleyici bir tedbir olarak sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir.”

 

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.